Vyhledávání

Magazín

FOR PASIV

1. veletrh, který vás naučí dlouhodobě šetřit za energii

Možná jste například při výběru prvního auta dostali radu „nekoukej jen na vzhled, ale taky na spotřebu.“ A přesně na to je dobré pamatovat i při výběru bydlení, protože energetická náročnost budovy a její šetrnost nejen na provoz vám může ušetřit spoustu peněz každý měsíc.

 

Ty pak můžete pěkně utratit za nějaký designový kousek do nového obydlí. Vybrat takový byt či dům není žádná legrace, a tak neváhejte navštívit úplně první veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb, tedy veletrh FOR PASIV, který se koná mezi 6. a 9. únorem v PVA EXPO Praha v Letňanech.

 

Poradenské centrum, konference, přednášky

Kromě veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb můžete navštívit i souběžně probíhající veletrhy Střechy Praha a Solar Praha. FOR PASIV je, jak již bylo řečeno, jediný odborný veletrh u nás, který zájemcům představí energeticky nenáročné budovy, šetrné z pohledu jejich výstavby, provozu i likvidace. Kromě spousty informací vám FOR PASIV nabídne i poradenské centrum, konference, přednášky nebo třeba školení.

 

Doprovodné programy

A co všechno se na FOR PASIV dozvíte? Můžete získat odborné rady, jak dosáhnout až na miliony z dotačních programů na úspory energií v nemovitostech, nebo se můžete expertů zeptat na větrání, vytápění, neprůvzdušnost domu, materiály a spoustu dalších zajímavostí.

 

První veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV vás dále zve například na konferenci „Jak se staví pasivní dům“ nebo na doprovodný program v podobě Centra pasivního domu v rámci projektu „Osvěta o pasivních domech.“ Celkový program naleznete na webových stránkách, nebo se můžete nechat překvapit.

 

Rady nad zlato

Cena vstupného je 50–100 Kč, což je jistě příjemná cena, když si spočítáme, kolik financí díky těmto radám můžeme ušetřit každý měsíc.

 

Z bližšího pohledu se můžete těšit na témata, jako je výstavba nových domů a snižování energetické náročnosti stávajících budov, dále na stavební řešení, kam spadají obvodové a střešní konstrukce a výplně otvorů. Jedním z nejširších oborů veletrhu FOR PASIV je technické vybavení a zařízení, tedy vytápění, výměna vzduchu, alternativní zdroje energie, vodní hospodářství, stínění, spotřebiče a mnoho dalšího.

 

Na úsporu za energie není nikdy pozdě

Veletrh FOR PASIV je užitečný nejen těm, kteří se chystají na stavbu nebo koupi nového domova, ale i pro ty, kteří chtějí ušetřit za energie v bydlení stávajícím.