Praha, 4. dubna 2018

Ať už se stěhujete do bytu, stavíte nový rodinný dům nebo prostě jen chcete vědět, pomocí jakých prostředků lze zateplit váš domov, jste na správném místě. Rozebereme si jednotlivé tepelné vychytávky na trhu.

Úspora energie bytu či domu

Pokud jste si někdy vybírali byt, v němž byl plynový kotel, určitě jste se setkali s nějakým pozitivním ohlasem svých blízkých. Plynové kotle pro domácnost jsou totiž především známé pro velké ušetření financí za poplatky na vytápění a ohřevu teplé vody. Nejen, že plynové vytápění je levnější zdroj tepla nežli elektřina, ale s vlastním kotlem platíte přesně to, co spotřebujete.

Na rozdíl například od centrálního vytápění v panelovém domě, kde platíte část poplatků i v případě nulového protopení. Existují dva druhy plynových kotlů, a to závěsné a stacionární. Plynové stacionární kotle se využívají spíše v prostoru velkoplošných kotelen, zatímco závěsné patří do domácností.

Další tepelné vychytávky kromě hlavního topení

V posledních letech u nás zimy bývají dlouhé, v podstatě přecházíme z léta do zimy a naopak. Některým domácnostem však nestačí pouze jedno topení v každém pokoji, zvlášť když mají místnosti velkou rozlohu nebo vysoké stropy. V takových starších domech – například krásného prvorepublikového stylu, nebývá tepelné zařízení ani v koupelnách. Skvělým řešením pro tyto situace jsou infrazářiče do koupelen nebo přímo koupelnový radiátor. Radiátor je i dobrým pomocníkem pro sušení vlhkých ručníků a infrazářič můžete použít také do jiných obytných místností.

Na závěr tipy, které vás nic nestojí

Závěrem už jen pár tipů, jak udržet co největší teplo v domácnosti, které vás nebude stát ani korunu. Nezapomínejte zakrývat okna, největší unik tepla jde právě přes ně, proto se vyplatí mít rolety nebo závěsy, které zabraňují tepelným ztrátám. Další pravidlem pro hřejivý domov zůstává estetika prostoru, proto se obklopte doplňky v teplých barvách.