Bydlení v samém srdci přírody: Rezidenční čtvrť Šárka představuje projekt s výjimečným charakterem

Na Praze 6 se chystá další velký projekt a tentokrát se jedná o bydlení doslova jako z pohádky. Nedotčená příroda, magické lesy a romantická skalnatá údolí. Na kopci v přímém doteku se strmými skalami a hustými lesy vyroste volně přístupná  rezidenční čtvrť Šárka.

Projekt Šárka se nachází na kopci přímo u Divoké Šárky, nedaleko známé nádrže Džbán. Na pozemcích, kde se dnes nacházejí sklady plánuje developerská společnost Crestyl real estate postavit více než 200 bytů a rodinných domů. Několik bytů bude pojatých jako exkluzivní penthousy a všechny budou disponovat terasami, balkony nebo předzahrádkami.

V plánu je stavba i několika rodinných domů, které budou přímo v kontaktu s okolním lesem. Součástí projektu bude i vysazení stromů, díky kterému nová zástavba naváže na Šárecký les. Domy i celé venkovní prostory budou tvořeny materiály, které jsou pro Divokou Šárku přirozené – kamenné fasády, dřevěné terasy, skleněná zábradlí.

Tento velkolepý projekt uprostřed Šáreckého lesa bude mít svou vlastní mateřskou školu s kapacitou až 50 dětí. Developerská společnost počítá navíc se stavbou samostatné budovy, která může posloužit například jako prostor pro obchod, lékaře nebo třeba kavárnu.

Zdroje:
https://www.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/v-roce-2024-se-bude-v-praze-stavet-na-nadrazich-brownfieldech-i-v-sarce-1412563
https://cc.cz/u-divoke-sarky-vyroste-bydleni-za-4-miliardy-nahradi-prumyslovy-areal-a-jeho-soucasti-bude-i-skolka/
https://www.sareckydvur.cz