Bytový komplex Pod Hanspaulkou, realizovaný developerskou společností CODECO, nabídl 32 prostorných rezidencí ve čtyřech viladomech. O projekt luxusního bydlení na Hanspaulce, rázovité prestižní části Prahy 6, byl velký zájem: v současné době je již prodáno 88 % jednotek. Zbývají pouze čtyři poslední více než 100metrové byty s prostornými předzahrádkami.

Ředitel společnosti CODECO Radek Zábrodský k úspěšně probíhajícímu prodeji dodává: "Naše očekávání, že luxusní segment bydlení má v Praze svůj potenciál i přes probíhající finanční krizi, se ukázalo jako opodstatněné. Úspěch prodeje potvrzuje, že luxusní bydlení je částí rezidenčního trhu, která je současnou ekonomickou situací ovlivněna nejméně a že pokud se postaví velmi kvalitní projekt menšího rozsahu v atraktivní lokalitě, své zájemce si najde."

Luxusní bydlení Pod Hanspaulkou podle návrhu architektů Radima Hubičky a Petra Kahouna je v souladu se současnými trendy české architektury a současně vychází z funkcionalistické architektury 20. století. Moderní, avšak komorní prostředí láká především ty, do jejichž životního stylu patří hodnota a design. Postavené viladomy zcela respektují své okolí a zachovávají ráz vilové zástavby výjimečné pražské čtvrti Hanspaulka. Kromě zajímavé architektury jsou součástí tohoto exkluzivního bydlení také vysoce kvalitní materiály, luxusní provedení a zeleň. "Právě zelené plochy považujeme v našem projektu za velmi podstatné. Jejich uklidňující vliv vnímáme jako důležitý protipól dnešního uspěchaného světa. Nabízíme tak našim klientům kvalitní luxusní bydlení, které jim umožní i příjemně odpočívat v klidném prostředí. Například prostorné předzahrádky přízemních bytů určitě ocení třeba rodiny s dětmi, senioři nebo majitelé domácích mazlíčků," říká Petr Hartmann, obchodní a marketingový ředitel společnosti CODECO. Prostranství mezi jednotlivými domy nabízí i odpočinkovou zónu s dětským hřištěm, kde si děti mohou hrát v klidu a bezpečí přímo pod dozorem rodičů.

Čtyři viladomy obsahují celkem 32 luxusních prostorných bytových jednotek o dispozicích 3+kk až 5+kk a 3 nebytové prostory o rozloze 96 až 152 m2. Samozřejmou součástí všech bytů jsou dvě koupelny, z nichž většina má přímé denní světlo. Rezidence kromě velkého prostoru disponují také dostatkem úložných prostor, které jsou pro příjemné a pohodové bydlení nezbytné. Jsou zde komory, šatny, niky pro vestavěné skříně a také sklepní kóje v suterénu domů. Každý byt má minimálně jednu terasu nebo předzahrádku. V suterénních garážích s výtahy do jednotlivých podlaží je dostatek parkovacích míst; každý byt má dvě parkovací stání.

Lokalita pražské Hanspaulky je výborně dopravně dostupná autem i MHD, protože se nachází nedaleko Vítězného náměstí v Dejvicích, kde jezdí několik tramvajových a autobusových linek a kde končí linka A pražského metra. Centrum města stejně jako letiště v Ruzyni je dosažitelné do 15 minut. Okolí disponuje plnou občanskou vybaveností; jsou zde obchody, restaurace, zdravotnická zařízení, pošta, školky a školy včetně Českého vysokého učení technického i řada divadel: Dejvické divadlo, divadlo Semafor či oblíbené dětské divadlo Spejbla a Hurvínka. Snadno se dá dojet také do nákupního centra Šestka na Evropské ulici. Za relaxací a sportem se obyvatelé mohou vydat například do nedalekého přírodního parku Šárka.

Projekt Pod Hanspaulkou byl v létě loňského roku úspěšně zkolaudován a ještě na podzim se do něj začali stěhovat první, dnes již spokojeně zabydlení obyvatelé.