Petr Urbánek, jednatel společnosti Europolis a zástupci architektonické kanceláře Schmidt, Hammer & Lassen (SHL) převzali na veletrhu MIPIM významnou mezinárodní cenu MIPIM Architectural Review “Future Project” Award 2008 za budovu Amazon Court na Rohanském ostrově.

O tuto cenu se tradičně ucházejí projekty z celého světa. Petr Urbánek převzetí prestižní ceny komentoval slovy: „Cítíme se velice poctěni získaným oceněním, které jak doufáme potvrzuje náš důraz na kvalitu námi realizovaných projektů. Společnost Europolis velmi těší, že může tuto svoji strategii realizovat právě v Praze. Při slavnostním vyhlašování cen v přítomnosti zástupců odborné veřejnosti doslova z celé planety jsme byli opravdu hrdí na kvalitu naší práce."

V minulých letech získaly ocenění “Budova budoucnosti“ v stejné kategorii kancelářské budovy například Al Sharq Office Complex v Bahrajnu či Savings Bank ‘Middelfart’ v Dánsku.

Základní informace o společnosti Europolis

Europolis Real Estate Asset Management Společnost Europolis, založená v roce 1990, spravuje investiční aktivity společností Investkredit Group, EBRD, AXA Real Estate Investment Managers a Union Investment Real Estate v regionu střední a východní Evropy. Zabývá se akvizicí komerčních nemovitostí, developmentem a správou nemovitostního portfolia. To vše se týká zejména kancelářských budov, nákupních center a logistických parků. K základním firemním hodnotám patří profesionalita, špičková úroveň budovaných i spravovaných nemovitostí a transparentnost podnikání. Portfolio řízené společností Europolis tvoří v současné době více než 35 projektů v Rakousku, České republice, Maďarsku, Polsku, Chorvatsku, Rumunsku, Rusku a Ukrajině. V polovině roku 2007 činila celková hodnota nemovitostí spravovaných společností Europolis přibližně 2 miliardy EUR. Mezi nejvýznamnější projekty v České repbulice patří Danube House, Nile House a Amazon Court v Praze. www.europolis.cz

Europolis se v současné době účastní výběrového řízení na prodej pozemků ve východní části Rohanského ostrova. Návrh urbanistického konceptu navazuje na existující uliční síť v karlínské části a reaguje na křivku řeky Vltavy. Nabízí celou škálu různých typů veřejných prostor jako jsou ulice, parky, promenády a náměstí. Cílem je vytvořit novou a velmi současnou čtvrť, která nebude narušovat genius loci Prahy a okolních čtvrtí.

Další informace:

Crest Communications

http://www.crestcom.cz/tiskove_stredisko/presscenter.php