Bytový projekt Kolovrátek developerské společnosti CODECO v těchto dnech finišuje s hrubou stavbou. Tři nízkopodlažní domy se 43 bytovými jednotkami po svém celkovém dokončení nabídnou příjemné bydlení v klidné městské části Kolovraty v jihovýchodní části Prahy 10.

Výstavba bytových domů byla zahájena v září 2008 a její dokončení se plánuje na prosinec letošního roku. Stavbu realizuje generální dodavatel ČKD PRAHA DIZ. V současné době je hotová hrubá zděná stavba s monolitickými stropními deskami, jsou osazeny krovy a na budově C je již osazena střecha včetně krytiny. V objektech jsou provedeny rozvody páteřních instalací (voda, kanalizace, plyn) a elektroinstalace. Jsou také připraveny přípojky na inženýrské sítě; telefonní přípojky budou dokončeny v dohledné době. Pokračují práce na vjezdových rampách a rozvodech v garážích. V nejbližších dnech se zahájí omítky a také podšalování pro konstrukce balkonů. Do konce června budou osazena všechna okna v budovách. Interiéry koupelen (obklady, dlažby, sanitární keramiku) bude dodávat koupelnové studio Ptáček.

V rámci stavebních prací se jako první připravuje vzorový byt. Zde jsou kompletně dokončeny rozvody páteřních instalací, omítají se stěny a jsou osazena okna. "Vzorový byt bude do léta dokončen a připraven pro prohlídky potenciálních klientů. Ti si budou moci sami přijít prohlédnout kvalitní bydlení, jaké náš projekt nabízí. Seznámí se zde také se standardy vybavení, které jsou k dispozici," uvádí sales manager společnosti CODECO Alena Cajthamlová. ?Projekt Kolovrátek nabídne kromě standardních bytů i byty mezonetové a několik atraktivních bytů v přízemí, ke kterým patří zahrádka o výměře až 200 m2. Tu zajisté ocení rodiny s dětmi nebo třeba milovníci domácích mazlíčků." Důležitým parametrem projektu je jeho nízkoenergetičnost, která je prokázána energetickým štítkem obálky budovy typu B - úsporná budova. "Při projektování bytových domů Kolovrátek jsme kladli velký důraz na úspornost budov, aby noví obyvatelé bydleli nejen v hezkých bytech v pěkném prostředí, ale aby jejich domovy byly dobře izolovány a neunikalo z nich drahé teplo. K tomu slouží především kvalitní stavební izolace a použití materiálů s dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi na konstrukce střech a výplní okenních i dveřních otvorů," dodává Alena Cajthamlová.

Ředitel společnosti CODECO Radek Zábrodský navíc doplňuje: ?V dnešní těžké době citlivě vnímáme potřebu našich klientů k individuálnímu přístupu a řešení financování. Snažíme se vždy splátkový kalendář maximálně přizpůsobit jejich možnostem, což v důsledku umožňuje snazší přístup k financím. Registrujeme také zvýšenou opatrnost klientů, kdy si více prověřují solventnost a solidnost developera a zajištěné financování. V případě naší společnosti a všech našich bytových projektů můžeme klienty ubezpečit, že máme zajištěno stálé financování a v žádném případě nejsme odkázáni na peníze našich klientů. Proto u nás mají možnost složení základní částky na rezervaci a veškerého doplacení až po kolaudaci. I tímto krokem posilujeme dobré renomé společnosti CODECO, která je pro klienty důvěryhodným a spolehlivým partnerem, což s radostí vítají.? Aktuálně je prodána více než čtvrtina bytů.

Bytový projekt Kolovrátek nabídne příjemné rodinné bydlení v klidné lokalitě na dosah přírody. 43 bytových jednotek o rozloze 36 až 119 m2 bude rozmístěno ve 3 nízkopodlažních domech se sedlovou střechou. Byty jsou plánovány převážně v dispozicích 1+kk až 4+kk, 10 bytů je mezonetových. V nabídce jsou též 2 nebytové jednotky o velikosti 44 a 101 m2 v přízemí, které mohou být využity např. jako prodejna, kancelář, lékařská či veterinární ordinace. Každý byt disponuje balkónem, některé zahrádkou o výměře až 200 m2. Parkování bude zajištěno částečně v podzemí jednoho z domů a částečně na venkovním parkovišti. Ke každému bytu patří minimálně jedno parkovací stání.

O SPOLEČNOSTI CODECO: Společnost CODECO působí na českém trhu od roku 2004. Své aktivity směřuje převážně do developmentu kancelářských a rezidenčních projektů, do svého portfolia řadí také pronájmy průmyslových prostor a filmových ateliérů. Velký důraz klade na rozvoj a propagaci původně průmyslových Vysočan, na jejichž proměně aktivně spolupracuje s ostatními developery a Městskou částí Praha 9. Mezi úspěšně realizované bytové projekty společnosti se řadí: NA ZELENÉ HARFĚ - Praha 9, NAD BOTIČEM - Praha 4 a POD HANSPAULKOU - Praha 6. V současnosti probíhá výstavba rezidenčního projektu Kolovrátek v Praze 10. Z oblasti administrativních budov v rámci projektu Kolbenova City Development byly zatím zrekonstruovány a plně pronajaty dva objekty:budova KCD 13 se 4.400 m2 pronajímatelných ploch a KCD 4 s 5.500 m2 kancelářských ploch. Nyní probíhá výstavba sedmipatrové budovy Kolben Cube s cca 20.000 m2 a připravuje se projekt výškové stavby Kolben Tower, která vytvoří novou dominantu Vysočan.

Více informací nalezneta na www.crestcom.cz