Kotel na tuhá paliva

Kotle na tuhá paliva – moderní řešení tradičního zdroje tepla

Kotle na tuhá paliva jsou tradičním zdrojem tepla. Ačkoli si lze v současné době pořídit také další účinné varianty kotlů, rozhodně se jedná o zajímavé řešení vytápění domácnosti.

I když aktuálně můžete vybírat z různých zdrojů tepla, viz nabídka e-shopu Topenilevne.cz, kotli na tuhá paliva dává stále mnoho lidí přednost. Jeho instalace sice bývá poněkud náročnější, neboť pochopitelně potřebuje odkouření, to ovšem není zase takový problém. Podstatnější je, že si je možné v této oblasti pořídit skutečně kvalitní výrobky, které nejen zajistí účinné vytápění, ale zároveň jsou v mnoha případech velice šetrné.

Při výběru kotle na tuhá paliva je třeba nejprve zvážit náklady na pořízení a následný provoz, stejně jako to, jaké topivo budete upřednostňovat. Ideální pak samozřejmě je, aby bylo možné topit více druhy paliv. Sice by se mohlo zdát, že je kotel na tuhá paliva náročnější na obsluhu, nicméně to neplatí univerzálně. Existují totiž automatické kotle, které jsou sice dražší, na druhou stranu prakticky nepotřebují obsluhu a díky optimalizaci topného procesu umožňují šetřit množství paliva!

Tip na závěr – kotel Dakon DOR F 24  

Samozřejmě že je díky zájmu nabídka kotlů na tuhá paliva velice široká. Jako tip na závěr tedy můžete brát kotel Dakon DOR F 24. Jedná se totiž o vysoce kvalitní tuzemský výrobek, který umožňuje spalovat nejen hnědé uhlí, ale také dřevo, černé uhlí, koks, hnědouhelné brikety či lisovaná paliva. Navíc je zárukou jejich efektivního spalování a nepochybně potěší rovněž moderním designem. Jedná se tedy o vhodnou variantu prakticky kamkoli.