Společnosti Euro Ventures a ITAKA představují unikátní virtuální aplikaci, která zájemcům o bydlení v projektu Lochkov Lofts usnadní výběr standardů. Přímo na webových stránkách projektu je možné si prostřednictvím virtuálního dekoratéra navrhnout byt ještě dříve, než bude realizován.

Ojedinělá aplikace "Virtuální dekoratér aneb Sám sobě designérem" je určena všem zájemcům o projekt Lochkov Lofts, kteří chtějí vidět budoucí podobu bytu ještě před nastěhováním. Mají možnost si pohodlně přes internet zkoušet různé varianty volitelných standardů pro kuchyni, koupelnu a podlahy. Mohou vybírat různé barevné kombinace materiálů tak, aby spolu co nejlépe ladily a souzněly. "V projektu Lochkov Lofts nabízíme široký výběr standardů a chtěli jsme našim klientům usnadnit volbu. Proto jsme pro ně připravili tuto novou virtuální aplikaci, která jim pomůže získat představu, jak by jejich nový domov vypadal při kombinaci různých povrchů a zařízení. Přinášíme tak jednoduchou a uživatelsky snadnou cestu pro volbu standardů. Stačí připojení na internet. Zájemce si vše vyzkouší na webu, a pak už jen s jasnou vizí přijde do našeho nově otevřeného klientského centra ve Vladislavově ulici.

Prohlédne si tu vzorky na vlastní oči a doladíme detaily," vysvětluje Sylva Krtilová, Sales & Marketing Manager společnosti Euro Ventures. Standardy pro projekt Lochkov Lofts byly pečlivě vybírány s ohledem na jeho jedinečnost tak, aby byla zachována rovnováha mezi původní tváří projektu a moderním pojetím interiéru. Použity budou osvědčené kvalitní materiály a doplňky předních výrobců. "Přehledný virtuální dekoratér budoucím obyvatelům umožní zkusit si různé možnosti - od tří variant podlah v obývacím pokoji, přes dvě série koupelnového vybavení a pět variant obkladů a dlažeb až po kuchyňskou linku, která nabízí nepřeberné množství kombinací. Dáváme na výběr 9 typů dvířek, 6 typů pracovních desek a 9 řešení prostoru mezi spodní a horní částí linky. Nezapomněli jsme ani na volitelnost podlah, aby klient získal komplexní představu kuchyně," popisuje Sylva Krtilová. V koupelně lze španělské obklady a dlažby Keraben měnit v sériích Tramas a Garden. Sanitární keramika firmy Villeroy & Boch, která patří ke špičce v koupelnovém vybavení, nabídne dvě řady zařizovacích předmětů - Lemony a Omnia Architectura.

Byty budou již ve standardu vybaveny kuchyňskou linkou od německého výrobce ALNO Impuls s kompletní sadou vestavěných spotřebičů od německého výrobce BOSCH. Kuchyň mohou klienti upravit podle svých představ přímo s dodavatelem. V obytných místnostech, kuchyních, ložnicích i na chodbách budou položeny dřevěné plovoucí podlahy firmy ESCO. Vstupní dveře budou bezpečnostní a protipožární, ty v interiéru prosklené nebo plné v provedení bělený dub. Součástí internetové prezentace projektu jsou také interaktivní prohlídky, které zájemce provedou třemi typy ukázkových bytů různých velikostí a dispozic. V nabídce je 80metrový byt 2+kk s betonovými traverzami a "en-suite" koupelnou, do které se vchází skrz šatnu, dále loft s vysokými stropy a otevřenou galerií a třetím je prostorný a elegantní byt 5+kk s terasou, ideální pro rodiny s dětmi. Sylva Krtilová doplňuje: "Interaktivní prohlídky klientovi umožní příjemnou procházku bytem a možnost volby, které místnosti chce navštívit. Mají opět velmi jednoduchou a uživatelsky příjemnou navigaci."

Projekt Lochkov Lofts nabídne 73 netradičních bytových jednotek v příjemném prostředí plném zeleně na jihozápadním okraji Prahy, pouhých 13 kilometrů od centra města. Celý areál se skládá ze čtyř budov obklopených zelení, které poskytnou byty o výměře od 30 m2 do 125 m2 v dispozicích 1+kk až 5+kk a 8 ateliérů. Společný všem jednotkám bude moderní komfort bydlení a zároveň soukromí pro jejich obyvatele. Byty k prodeji mají dobré dispoziční řešení, u větších z nich často s několika ložnicemi a koupelnami. To ocení především početnější rodiny s dětmi, protože všichni členové domácnosti tu najdou svůj vlastní klidný koutek. K některým bytovým jednotkám patří terasy nebo lodžie, k vybraným přízemním pak vlastní předzahrádky s nízkými dřevěnými ploty. Novým obyvatelům tichá lokalita a uzavřený areál zajistí dostatek klidu, soukromí a bezpečí. V těsném sousedství navíc najdou příležitosti k aktivnímu odpočinku a hřiště pro děti.

Architektonický koncept pochází z dílny renomovaného italského architekta a restaurátora Alberta Di Stefana. Výstavba byla zahájena v březnu 2010, kdy proběhlo předání stavby generálnímu dodavateli společnosti Unistav. Dokončení je plánováno na konec roku 2011. Prodej zajišťuje realitní kancelář Professionals. V prostorách sídla společnosti Euro Ventures v centru Prahy bylo zřízeno nové klientské centrum, kde je připravená vzorkovna volitelných standardů vybavení bytu.