Společnosti Euro Ventures a ITAKA vybraly pro projekt Lochkov Lofts generálního dodavatele. Tím se stala akciová společnost Unistav, která v březnu zahájila stavební práce. V prvním kroku dojde k renovaci tří původních objektů s 59 byty a následně bude postavena nová budova se 14 bytovými jednotkami. Celý projekt bude dokončen na konci roku 2011.

"Společnost Unistav jsme si kromě jiného vybrali pro její reference a bohaté zkušenosti. Patří mezi patnáct největších stavebních firem na našem trhu. Za více než 19 let působení postavila na území České republiky přes 170 staveb. Má široké portfolio realizovaných projektů, od obytných komplexů až po rekonstrukce historických objektů, což je přesně to, co potřebujeme," vysvětluje výběr Sylva Krtilová z Euro Ventures. Miroslav Friš, generální ředitel Unistavu, doplňuje: "Na projekt Lochkov Lofts se velmi těšíme, protože půjde o citlivou rekonstrukci industriálních objektů. To je vždy zajímavá práce, při které můžeme využít naše předchozí zkušenosti. Pracovali jsme např. na rekonstrukci Schwarzenberského paláce v Praze nebo Arcidiecézního muzea v Olomouci."

V průběhu zimních měsíců probíhaly přípravné stavební práce. Ty zahrnovaly zejména celkovou úpravu terénu, demolici nevyhovujících ploch a oplocení a zbourání nevzhledného novodobého přístavku. V zájmu zachování kouzla lokality byla rovněž ošetřena okolní zeleň a zajištěna ochrana stromů před poškozením, které stavební provoz přináší. Nyní započaly první stavební práce nutné pro rekonstrukci stávajících tří budov A, B a C. Probíhají detailní prohlídky objektů, začalo nezbytné bourání a demolice nevyhovujících částí ve spojovacím objektu B a v budově C s kamennou novorománskou věží a nižším cihlovým komínem. V nejbližší době pak budou zahájeny zemní práce, výkopy a podchycení základových konstrukcí obou budov. Začátek stavby nového domu D je plánován na letošní prosinec.

O projekt originálního bydlení s osobitou atmosférou v objektu bývalého pivovaru je zájem již před zahájením stavby. "Nabízíme kvalitní a netradiční projekt s nepřehlédnutelnými benefity. Tím největším je sama stavba, která má nezaměnitelné kouzlo a genia loci a je umístěna v krásné klidné lokalitě. Unikátní byty s důkladně promyšleným vnitřním uspořádáním budou vybavené kvalitními standardy, a to včetně kuchyňské linky ALNO Impuls se spotřebiči Bosch. Byty navíc nabízíme za velmi příznivé ceny, které se v průměru pohybují kolem 49.000 Kč za m2," dodává marketingová manažerka Euro Ventures Sylva Krtilová. " Pro všechny zájemce jsme na našem webu aktuálně připravili virtuální prohlídky, které ukáží budoucí podobu bytů. Na ně v dohledné době navážeme přelomovými interaktivními prohlídkami s revolučními prvky pro navržení nového domova."

Projekt Lochkov Lofts nabídne 73 netradičních bytových jednotek v příjemném prostředí plném zeleně na jihozápadním okraji Prahy, pouhých 13 kilometrů od centra města. Celý areál se skládá ze čtyř budov obklopených zelení, které poskytnou byty o výměře od 30 m2 do 125 m2 v dispozicích 1+kk až 5+kk a 8 ateliérů. Standardy byly zvoleny tak, aby byla zachována rovnováha mezi původní tváří bývalého pivovaru a moderním pojetím interiéru. Architektonický koncept pochází z dílny renomovaného italského architekta a restaurátora Alberta Di Stefana, který je současně ředitelem developerské společnosti ITAKA. Prodej zajišťuje realitní kancelář Professionals.