Do své další fáze vstoupil v pořadí již 13. ročník soutěže "Best of Realty - Nejlepší z realit". Začátkem září uzavřel pořadatel soutěže, společnost BEST OF REALTY, příjem přihlášek do letošního ročníku. Sedmičlenná odborná porota pak na svém prvním zasedání vybrala celkem 23 projekty, které si letos ve své kategorii zaslouží být nominovány do soutěže o titul Best of Realty - Nejlepší z realit. Vyhlášení výsledků a předání ocenění nejlepším projektům proběhne ve středu 9. listopadu na slavnostním galavečeru v Kongresovém sále České národní banky (bývalá Plodinová burza) v Praze.

V čele poroty soutěže, jež je v tuzemsku považována za nejprestižnější v oboru, stojí Ing. Kamil Kosman, předseda dozorčí rady Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Jejími členy jsou respektovaní odborníci reprezentující profesní sdružení, developery, realitní agenty, architekty i banky. Na svém prvním zasedání porota rozhodla, že v letošním roce se o tituly utkají celkem 23 projekty ve čtyřech základních kategoriích: Nová administrativní centra, Rezidenční projekty a Hotely; udělena bude také Zvláštní cena poroty. Největší konkurence je jako každoročně v kategorii Rezidenční projekty, v níž o titul soupeří 13 projektů.

"Počet projektů, přihlášených letos do soutěže, odráží celkovou ekonomickou situaci i vývoj na trhu nemovitostí v jeho jednotlivých segmentech. Zatímco trh nového bydlení je každoročně obohacován o řadu zajímavých projektů, trh obchodních center stagnuje a ani do rekonstrukcí kancelářských budov se v současné době developeři příliš nepouštějí. To je důvodem, proč v letošním ročníku soutěže nebudou tyto dvě kategorie hodnoceny," říká Jana Hrabětová, ředitelka soutěže. "Množství projektů se oproti předchozím letům snížilo; kvalita těch, které odborná porota vybrala mezi nominované, je však velmi vysoká, srovnatelná s předchozími ročníky soutěže. Best of Realty tak potvrzuje výsledky realitních analýz, podle nichž se v současné době odděluje zrno od plev a na trhu mají šanci uspět jen opravdu kvalitní projekty," dodává Jana Hrabětová.

Vyhlášení výsledků a předání ocenění nejlepším projektům letos proběhne ve středu 9. listopadu na slavnostním galavečeru. Za jeho dějiště byl stejně jako loni vybrán Kongresový sál České národní banky (bývalá Plodinová burza) na Senovážném náměstí v Praze. "V úvodu galavečera, jehož se každoročně účastní čelní představitelé českého i zahraničního realitního trhu, architekti, developeři, osobnosti právnického, finančního a veřejného života, bude představeno všech 23 projektů nominovaných do letošního ročníku soutěže. Poté budou představeny užší nominace a následně vítězné projekty," přibližuje průběh slavnostního večera Jana Hrabětová.

Mezi rezidenčními projekty, které byly letos nominovány do soutěže, se utkají o titul mimo jiné Barevné Letňany (developer: Bytové domy Letňany - člen skupiny Trigema), Rezidence Švédská (SATPO Development), Azalea Projekt (KRR Development), Klínovec Meadows (Keilberg Meadows) nebo Ostravská brána (Metrostav Development / Metrostav Invest Ostrava). Z nových administrativních center získalo nominaci např. brněnské Spielberk Office Centre - IQ Buildings (developer: CTP) či pražský Main Point Karlín (PSJ INVEST). Mezi hotely budou soutěžit o titul mimo jiné Chateau Herálec (developer: Malý zámeček), hotel MIURA v Čeladné (Richard Kučík) nebo Alexandria Spa & Wellness hotel v Luhačovicích (Lázně Luhačovice). Přehled všech nominovaných projektů bude od 7. října uveřejněn na webu soutěže www.bestofrealty.cz.

Vedle titulů ve zmíněných třech kategoriích získá také Zvláštní cenu poroty projekt, který se v uplynulém období výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu či jinak obohatil trh a českou architekturu. Svou speciální cenu tradičně udělí také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Stejně jako vloni bude udělena i laická cena - Cena čtenářů. Svůj hlas oblíbenému projektu bez ohledu na kategorii je možné od pátku 7. října udělit prostřednictvím webové stránky soutěže (www.bestofrealty.cz). V této kategorii je - podobně jako v případě Zvláštní ceny poroty a Ceny ARTN - udělována pouze jedna cena pro vítěze.

O soutěži

Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je BEST OF REALTY, s.r.o. Soutěž se již tradičně koná pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, sdružující významné osobnosti české developerské scény a souvisejících oborů. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených a následně nominovaných projektů jsou vždy výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a úspěšnost na trhu nemovitostí; ocenění se tak může dočkat jen projekt, který oproti ostatním přináší výraznou přidanou hodnotu.

V historickém defilé vítězů figurují projekty, jejichž kvalitu již stačil prověřit čas. Jmenujme například Tančící dům, BB Centrum a jeho budovy, Danube House, Nile House a Amazon Court jako součásti komplexu River City v kategorii kanceláří, obchodní centra Palác Flóra, Centrum Černý Most, Slovanský dům, Galerie Vaňkovka či Arkády Pankrác, designový hotel Josef či projekty, které stojí mimo vypsané kategorie a jimž byla udělena zvláštní cena odborné poroty: Hergetova cihelna přispívající k revitalizaci pražské Malé Strany, Národní technická knihovna v Praze 6 nebo rekonstrukce usedlosti Ladronka z dřívějšího squattu na místě bývalého statku ze 17. století v Praze 6, čímž vzniklo ideální a oblíbené prostředí pro odpočinek, sportovní aktivity i společenský život.

Popisek k přiložené fotografii:

Loňskou Cenu Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN Award for Excellence 2010) získalo Centrum Paraple za vybudování přístavby Centra, pod jejíž realizací je podepsána společnost Trigema Building.

Více informací:

www.bestofrealty.cz

Jana Hrabětová, tel.: 776 168 342, info@bestofrealty.cz

Crest Communications

Kamila Čadková, tel.: 222 927 111, fax: 234 648 666, kamila.cadkova@crestcom.cz