Bytový projekt Kolovrátek developerské společnosti CODECO v těchto dnech finišuje a spěje ke kolaudaci. Výstavba pokračuje podle stanoveného harmonogramu a již v lednu začnou finální prohlídky, tzv. předpřejímky bytových jednotek s budoucími majiteli. Noví vlastníci si při nich prohlédnou stav dokončovaných bytů včetně případných zadaných klientských změn.

Projekt Kolovrátek tvoří tři nízkopodlažní domy se 43 bytovými jednotkami stojící v klidné městské části Kolovraty v jihovýchodní části Prahy 10. Stavba byla zahájena v září 2008 a dokončena bude již příští měsíc, v prosinci. Projektu, který realizuje generální dodavatel ČKD PRAHA DIZ, bylo vydáno pravomocné rozhodnutí o povolení zkušebního provozu a byla zahájena příprava objektů na kolaudaci. V rámci posledních úprav byl dostavěn objekt C a do zkušebního provozu uvedena kotelna. Rovněž byly dokončeny práce na komunikacích a terénní úpravy včetně sadových. V těchto dnech probíhají přejímky a předávky inženýrských sítí a pracuje se na dokončení zbývajících dvou domů.

"Jsme rádi, že se nám povedlo v dnešní obtížné situaci na trhu realit dodržet plánovaný harmonogram a bez nejmenších problémů projekt dokončit podle stanoveného plánu. V nejbližší době zkolaudujeme a po Novém roce zahájíme předávky prvních bytů. Noví obyvatelé se tak již na začátku příštího roku začnou stěhovat do svých nových domovů," říká Martin Jan, obchodní a marketingový ředitel společnosti CODECO.

Bytový projekt Kolovrátek nabízí příjemné rodinné bydlení v klidné lokalitě na dosah přírody. 43 bytových jednotek o rozloze 36 až 119 m2 je rozmístěno ve 3 nízkopodlažních domech se sedlovou střechou. Byty jsou v dispozicích 1+kk až 4+kk, 10 je bytů mezonetových. V nabídce jsou též 2 nebytové jednotky o velikosti 44 a 101 m2 v přízemí, které mohou být využity např. jako prodejna, kancelář, lékařská či veterinární ordinace. Každý byt disponuje balkónem, některé zahrádkou o výměře až 200 m2. Parkování je zajištěno částečně v podzemí jednoho z domů a částečně na venkovním parkovišti. Ke každému bytu patří minimálně jedno parkovací stání. Vzorový byt byl otevřen na podzim tohoto roku. Důležitým parametrem projektu Kolovrátek je jeho nízkoenergetičnost, která je prokázána energetickým štítkem obálky budovy typu B - úsporná budova.