Společnost YIT Stavo úspěšně dokončila a zkolaudovala stavbu svého pilotního projektu na českém trhu. Bytový dům KOTI Hostivař, do něhož se postupně stěhují noví majitelé, je navíc již téměř vyprodán - zbývají v něm poslední dva volné byty. YIT Stavo chce na vydařený projekt navázat, ve stejné lokalitě proto připravuje výstavbu dalšího rezidenčního objektu.

Projekt KOTI Hostivař, jehož výstavba byla zahájena v říjnu 2011, nabízí celkem 28 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk. K prodeji však zbývají pouhé dva z nich. Úspěch projektu KOTI Hostivař jednoznačně potvrdil náš předpoklad, že kvalitní bydlení za rozumnou cenu v dobré dostupnosti centra Prahy je žádané i přes nepříznivou situaci na realitním trhu. Těsně po dokončení máme projekt z 93 % vyprodán. Nedaleko KOTI Hostivař proto plánujeme letos zahájit další bytový projekt. Budeme tak moci nabídnout byty i zájemcům, na které se již v projektu KOTI Hostivař nedostalo," vysvětluje Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.

V projektu, nacházejícím se ve stejnojmenné lokalitě Prahy 10 v ulici Pražská, převažují byty menších a středních dispozic, nechybějí však ani byty větší. Při výstavbě byl kladen důraz na kvalitní standardy a provedení i na promyšlené dispoziční řešení. Celý objekt je navíc koncipován jako nízkoenergetický s průkazem energetické náročnosti budovy B. Projekt má pět nadzemních podlaží, parkovací stání jsou situována do podzemí. Vybrané byty jsou dle tradic finského bydlení vybaveny infrasaunou. U dalších nechybějí předzahrádky, terasy či balkony. K dispozici jsou rovněž sklepní kóje. U všech bytů menších dispozic (1+kk a 2+kk) je kuchyň Koryna se spotřebiči Zanussi zahrnuta již ve standardu bytu.

Pod architektonickým návrhem celého projektu je podepsán ateliér Hlaváček & Partner. Prodej bytů zajišťuje společnost YIT Stavo prostřednictvím vlastního prodejního oddělení YIT Point.

O společnosti YIT Stavo:

Společnost YIT (správná výslovnost: vajajtý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou společnost Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let - původní Euro STAVOKONSULT je na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří nejen příprava a realizace developerských projektů, ale i projektování, inženýrská činnost a projektový management.

YIT pod značkou YIT Domov aktuálně v České republice realizuje tři projekty: KOTI Hostivař, KOTI Hájek a KOTI Troja (KOTI znamená v překladu domov). V jejich rámci uvádí na tuzemský trh 146 nových bytů. V letošním roce k nim má přibýt dalších zhruba 250 bytů v různých pražských lokalitách. YIT Stavo se chce postupně zařadit mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze. Společnost plánuje v budoucnu také expanzi do oblasti dalších segmentů developmentu v České republice, jakými jsou např. kanceláře či průmyslové nemovitosti.

Nad rámec developerské činnosti podniká mezinárodní skupina YIT v oblasti pozemního a průmyslového stavitelství, technického zabezpečení budov a jejich správy. YIT úspěšně působí ve Finsku a dalších zemích Skandinávie, v pobaltských státech, Rusku a ve střední Evropě. V roce 2010 dosáhly příjmy YIT 3,8 miliardy eur. Skupina zaměstnává cca 26.000 pracovníků. Firma, která letos slaví 100 let od svého založení, je kotovaná na burze v Helsinkách. Jako jeden z mála developerů financuje výstavbu výhradně z vlastních zdrojů.