Výstava studentských prací atelieru Sochařství II VŠUP v Praze pod názvem ?Dvakrát nevstoupíš do téže řeky? byla včera zahájena v prostorách River City Prague na Rohanském ostrově v Praze 8.

Nová tvář pražského Karlína s mezinárodně oceněnými administrativními a rezidenčními budovami se stala pro studenty výzvou, jak se vypořádat s netradičním exteriérem. Výsledkem je přehlídka třinácti originálních prací z oblasti figurální tvorby a instalace v interiéru Danube House a exteriérech River City Prague.

Vernisáž výstavy proběhla pod záštitou rektora VŠUP PhDr. Ing. Pavla Lišky a zúčastnili se jí i zástupci společností Europolis a Real Estate Karlín Group, kteří univerzitnímu ateliéru poskytli prostory pro exponáty.

?K umění máme velmi pozitivní vztah a uvítali jsme příležitost skloubit moderní sochařské umění s našimi budovami a prostory,? říká ředitel společnosti Europolis Petr Urbánek a dodává, ?při projektování našich staveb se snažíme nejen o kvalitu a energetickou úspornost, ale klademe důraz také na kvalitní design. Proto spolupráci s mladými umělci vítáme a vidíme v ní přínos nejen pro uměleckou obec, ale zejména pro obyvatele a návštěvníky River City Prague.?

Výstava ?Dvakrát nevstoupíš do téže řeky? je na Rohanském ostrově k vidění do 29.9.2008.

Základní informace o atelieru Sochařství II v Praze Ateliér vznikl v roce 1999 jako druhá sochařská dílna Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Pod vedením prof. ak. soch. Jiřího Beránka se specializuje na klasické sochařské materiály. Základní informace o společnosti Europolis Europolis Real Estate Asset Management Společnost Europolis, založená v roce 1990, spravuje investiční aktivity společností EBRD, AXA Real Estate Investment Managers a Union Investment Real Estate v regionu střední a východní Evropy. Zabývá se akvizicí komerčních nemovitostí, developmentem a správou nemovitostního portfolia. K základním firemním hodnotám patří profesionalita, špičková úroveň budovaných i spravovaných nemovitostí a transparentnost podnikání. Portfolio řízené společností Europolis tvoří v současné době více než 40 projektů z oblasti kancelářských budov, nákupních center a logistických parků v České republice, Maďarsku, Polsku, Chorvatsku, Slovensku, Rumunsku, Rusku a na Ukrajině. Na konci roku 2007 činila celková hodnota nemovitostí spravovaných společností Europolis 2,3 miliardy EUR. Do roku 2012 se očekává její nárůst až na 5 miliard EUR (www.europolis.cz).

Další informace:

Crest Communications

http://www.crestcom.cz/tiskove_stredisko/presscenter.php