Třetina z 15 nebytových prostor v přízemí budovy původní pivovarské spilky v projektu A7 Holešovický pivovar byla prodána. V budově, která je nyní zrenovována na loftové bydlení a ve které je prodáno více než 50 % bytových jednotek, již od března funguje solná jeskyně. V blízké době se k ní přidá obchod s dětskými botami, oblečením a hračkami, poradna pro zdravý životní styl s diagnostikou, masážemi a fitness a také centrum jógy.

Obchodní jednotky v přízemí tzv. budovy Lofts o velikosti 140 m2 a skladové prostory o rozloze 137 m2 jsou stejně jako bytová část řešeny netradičně a zajímavě. "Velmi nás těší, že si tyto atraktivní prostory nacházejí své nové majitele. V holešovickém pivovaru tak postupně vznikají malé obchůdky a drobné provozovny, které dotvářejí živoucí městské centrum. Místní obyvatelé i pracovníci zdejších kanceláří jistě ocení možnost nakupovat a využívat služby přímo v sousedství," říká tisková mluvčí ING Real Estate Renáta Kodadová.

Dalších 10 nebytových jednotek je i nadále primárně určeno k prodeji. Jedna z největších solných jeskyní v České republice byla v holešovickém pivovaru otevřena již na konci března. Další prodané nebytové jednotky majitelé zprovozní v nejbližším období. Yogacentrum nabídne kromě výuky hot jógy v místnosti vytopené kvůli efektivnějšímu cvičení na teplotu 38-41°C i široký výběr pomůcek pro cvičení a pro meditace. K dokonalé relaxaci pod jednou střechou přispěje poradna zdravého životního stylu. Zde zájemcům kromě poradenství v oblasti výživy a detoxikace či sestavení tréninkových programů na míru nabídnou rovněž lekce spinningu, fitness centrum nebo masáže a zábaly. Nové obchody potěší i nejmenší. V obchůdku s příznačným názvem Dětské boty jsou kromě dětské obuvi k dostání také hračky, oblečení a další vybavení pro kojence.

V budově Lofts vzniklo citlivou rekonstrukcí a dostavbou 40 bytů, převážně loftových, z nichž je prodáno více než 50 %. "Vzhledem k aktuální situaci na trhu s bydlením jsme se rozhodli zvýhodnit zájemce o netradiční industriální loftové byty. Při koupi jim nabízíme voucher v nominální hodnotě 800.000 Kč, který je určený k nákupu obkladů a dlažeb a koupelnového vybavení značky Villeroy & Boch. Mohou si tak zařídit krásnou koupelnu zcela podle svých představ," dodává Renáta Kodadová.

Komplex A7 Holešovický pivovar je součástí multifunkčního městského centra. Rozprostírá se mezi ulicemi U Průhonu, Komunardů, U Uranie a Na Maninách, na pozemcích bývalého Prvního pražského měšťanského pivovaru. Byly zde postaveny moderní domy se 115 bytovými jednotkami a zrekonstruován objekt pivovarské spilky se 40, většinou loftovými byty industriálního charakteru. Úspěšnou rekonstrukci realizovala společnost ING Real Estate Development v rozmezí let 2006 až 2009. Projekt byl navržen renomovanou architektonickou kanceláří CMC architects. Projekt A7 Holešovický pivovar loni v listopadu zvítězil v nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů v prestižní soutěži "Nejlepší z realit - Best of Realty 2009". Ocenění pak potvrdil dalším úspěchem, a to vítězstvím v 9. ročníku soutěže CIJ Awards v kategorii "Nejlepší rezidenční projekt roku 2