Praha 2 není svou rozlohou příliš rozlehlá, ale jde o poměrně rozmanitou část Prahy. Skládá se z Nového Města a Vinohrad, části Nuslí a Vršovic, takže zahrnuje jak to nejužší centrum, tak centrum širší. Jedná se o část Prahy vnitřní, s velmi hustou sítí služeb a bytovou zástavbou.

 

Hlavně bytové domy

Typické bydlení na Praze 2 představují činžovní domy ze začátku minulého století až z třicátých let. Bytový fond v této části Prahy je v různém stavu, některé činžovní domy jsou luxusně zrekonstruované, další jsou pak v běžném stavu, menší část bytového fondu se nachází ve stádiu poměrné zanedbanosti. Tomu také odpovídá cena bydlení.

 

 

Najdete zde jak ty nejdražší a nejluxusnější nemovitosti (hlavně dobře zrekonstruované domy v oblasti Nového Města a kolem Václavského náměstí), tak nemovitosti, které jsou k dispozici za průměrné pražské ceny. Cenu bydlení zde tedy ovlivňuje jak konkrétní poloha nemovitosti, tak stav, ve kterém se nachází.

 

Odvěký problém: parkování

Na Praze 2 je parkování řešeno pomocí parkovacích zón. Každý rezident obdrží kartu, na základě které je mu povoleno zde parkovat. Míst k parkování je však žalostně málo a tento problém řeší snad každý obyvatel Prahy 2, kromě hrstky těch, kteří bydlí ve zrekonstruovaných domech s vlastní garáží.

 

Doprava na Praze 2 je velmi hustá, hlavní městské tepny, které touto částí Prahy vedou, jsou v období špičky značně  ucpané. Doprava je zajištěna díky metru a tramvajím, autobusy jezdí jen na pár trasách. Cesta do centra města je však velmi rychlá a snadná.

 

klika

 

Nabídka služeb nemá v Praze konkurenci

Nepřekonatelná je na Praze 2 nabídka služeb. Najdete zde neuvěřitelné množství provozoven všeho možného druhu. Ceny obchodů s potravinami přitom nijak nepřevyšují průměr, lze říci, že jsou na každém rohu a jejich otevírací doba je dostatečná.

 

Nabídka restaurací sahá od těch nejluxusnějších, po ty za nejekonomičtější cenu, vybere si skutečně každý. Nabídka parků a vyžití pro děti zahrnuje dva největší parky – Riegrovy sady a Havlíčkovy sady, které nabízejí atraktivní prostředí, bohužel kvůli značné hustotě osídlení také vysokou návštěvnost.