Hodláte prodat vaši nemovitost a pokud možno za dobrou cenu? Bohužel trh s nemovitostmi se stále ještě zcela neprobudil ze spánku po krizi a získat dobrého kupce není jen tak. Pokud chcete tedy svou nemovitost dobře prodat, musíte e opravdu snažit. A to včetně toho, že svoji nemovitost na prodej dobře připravíte.

 

Fotografie pořizujte podle pravdy

Pokud získáte zájemce o vaši nemovitost, pak nastává skutečná bitva o to, aby se mu vaše nemovitost zalíbila a aby v ní zatoužil bydlet. Pokud předvedete nemovitost, která bude zanedbaná a neupravená, pak zřejmě nikoho příliš nenaláká. V první řadě se snažte, aby fotografie bytu v inzerátu, nebo nabídce realitní agentury skutečně odpovídaly skutečnosti.

 

 

Pokud bude váš byt působit o poznání méně atraktivně než na fotografiích, může se potenciální zákazník značně rozladit a cítit se podveden. Není ale důvod, proč na fotografiích a také v reálu nevypíchnout to, co je na nemovitosti krásné. Pokud se může např. nemovitost pochlubit pěknou terasou, umístěte sem nějaký detail, který přitáhne pozornost a nechá celé místo patřičně vyznít.

 

Byt má působit neutrálně

Prodáváte byt, ve kterém bydlí nájemník? Pokud chcete za byt získat dobré peníze, vyplatí se zřejmě se s nájemníkem včas rozloučit. Jen tak si totiž můžete být jisti, že byt bude vždy připraven na případnou prohlídku. Byt rozhodně držte v čistotě.

 

 

Dbejte na čistotu oken, která mohou místnost více rozsvítit. Zbavte se zde veškerých osobních prvků. Na zařízení totiž může mít každý svůj osobní náhled a zbytečně si tak můžete pokazit dojem u někoho, kdo má odlišný vkus. Hlavní vyznění vašeho bytu by mělo být značně neutrální. Ukliďte tedy veškeré rozházené šatstvo, či nádobí a zbytky jídla.

 

Byt dobře vyvětrejte, měl by být zbaven jakýchkoliv pachů a to veškeré jeho místnosti. Pokud můžete, byt vymalujte. Opět tak bude působit mnohem čistěji a vzdušněji. Použijte bílou, nebo neutrální barvu, která umožňuje, aby si zákazník představil byt zařízený podle svého vlastního vkusu.