Hodláte prodat svůj byt nebo dům? Pokud se nechcete mořit s prodejem nemovitosti sami, jistě uvítáte služby dobré realitní kanceláře. Která je ale ta pravá? Zde jsou naše rady!

 

Velká neznamená automaticky lepší

Prodej nemovitosti je poměrně závažná záležitost a ledacos se při ní může pokazit. Výběr vhodné realitní kanceláře je tedy klíčový, realitní kancelář může váš prodej výrazně popostrčit, nebo také pěkně zbrzdit, nebo vás dokonce připravit o peníze.

 

 

Jak si tedy vybrat tu nejvhodnější právě pro vás? V první řadě si nemyslete, že větší realitní kancelář musí znamenat automaticky ta lepší a ta, kde se o vás budou lépe starat. I malá realitní kancelář může poskytovat skvělé služby, naopak třeba se právě na vás zaměří lépe.

 

Dobré doporučení nade vše

Zkuste se zeptat vašich známých, kteří nedávno nějakou nemovitost prodávali, zda byli spokojeni a nechte si kancelář doporučit. Pokud takovéto doručení nemůžete od nikoho dostat, vybírejte realitní kanceláře na internetu. Jistě je vhodnější volit kanceláře, které mají sídlo ne příliš daleko od vaší nemovitosti.

 

Prohlédněte si jejich internetovou prezentaci, to, jak často je aktualizována, jak vypadají inzeráty, zda zde nejsou překlepy a chyby a informace jsou dostatečné. Mějte na paměti, že členství v Asociaci realitních kanceláří může a nemusí být vodítkem, protože hned několik velkých zahraničních realitek si členství ani nezařídilo.

 

Realitce zavolejte a navštivte ji!

Vytipujte si několik realitních kanceláří a zkuste do nich zavolat a předstírat zájem o některou z jejích nabídek – uvidíte, jak se k vám budou chovat. Případně se vypravte do sídla realitky, abyste viděli, o jak velkou a organizovanou firmu jde. I sídlo firmy totiž mnohé napoví. Ve většině případů si totiž s vámi dá makléř pouze sraz ve vaší nemovitosti a vy sídlo firmy nevidíte.

 

Vyplacením provize by to končit nemělo

Vyptejte se na vše, co vás napadne, zajímejte se o to, jaká pozornost bude nabízena a také o to, kdo konkrétně se bude na prodeji podílet. Jistě je vhodné, aby měl makléř za sebe v případě nemoci záskok.

 

Zeptejte se také, jaký servis vám realitní kacelář za svou provizi bude poskytovat – správná realitní kacelář by se měla starat ještě třeba o převod energií apod., a to i tehdy, když již svou provizi obdržela!