Nákupní centrum Galerie Harfa nyní tvoří jakousi pomyslnou hranici mezi dvěma arénami: jednou je, jak jinak, všem známá O2 aréna, a tou druhou v současnosti stavěná Vivus aréna. Ta nyní dostává už zateplení, a díky němu i základy budoucí podoby.

 

Moderní terasy a luxusní střešní byt

Rozsáhlá budova se 148 byty, z nichž většina má balkon, lodžii nebo moderní terasu, brzy dostane tvář v šedé barvě a odstínech oranžové, a výrazně tak změní podobu lokality. Desetipodlažní budova Vivus Arény je řešena kaskádovitě a výrazným prvkem je boční stěna v půlkruhové linii s velkými zaoblenými balkóny a hlavně luxusním střešním bytem kruhového tvaru. Co se střechy týče, tak je doslova poseta moderními terasami, které díky výšce budovy nabízejí výhled na stále se zlepšující podobu Libně a poskytují zeleň, komfort i soukromí dnešního bydlení.

 

 

Již zmíněná Galerie Harfa dodává místu komerční i sociální zázemí a nachází se přímo pod okny Vivus Arény. Důležité je, že metro Českomoravská se nachází zhruba 200 metrů od domu a tramvajová zastávka je přímo před domem. Navíc hlavní vchody budou zaplněny několika novými obchody, které jistě ocení nejen tamní obyvatelé. Libeňské nádraží je také poblíž, ale i tak je zde ke každému bytu zajištěno i garážové stání pro auta (3 podzemní patra) a sklep pro kola a jiná vozítka.

 

Prosklené přízemní prostory

Z ulice Ocelářská, kromě tří vchodů, nalezneme i prostory ke komerčním účelům, takže přízemní prostory budou prosklené, což dodává budově na lehkosti i přesto, že jde jinak o rozlehlou stavbu. Komerční prostory je zde možné zakoupit za 29 900 Kč za m2.

 

Ačkoliv je kolaudace plánována na prosinec letošního roku, předání bytů proběhne až v první polovině roku následujícího. Hodně bytových jednotek je již nyní prodaných nebo rezervovaných, větší počet je nicméně stále volný. Byty mají zajímavě řešené tvary, a tak mezi klasikou s pravými úhly najdeme i jednotky tvarů rozmanitých. Překvapivá, a to v dobrém smyslu, je i cena jednotlivých bytů, když přihlédneme, že jsme uprostřed Prahy s výbornou dopravní dostupností a obchodním centrem u domu. Vivus aréna má prostě co nabídnout.