Nová tvář ulice

Ulice Baranova dostala moderní doplněk v podobě novostavby s názvem Baranka. Ta zaplnila prázdné místo svými osmi podlažími a změnila vzhled ulice.

 

Co se vzhledu a architektury týče, dá se předpokládat hodně příznivců i odpůrců, protože červeno-bílý kvádr zrovna neladí k původní architektonické výstavbě, ve které byly postaveny okolní budovy. Na druhou stranu celkový ráz ani nijak nenarušuje.

 

Dispozice k dispozici

Rezidence nabízí 29 bytů a 3 ateliéry v dispozicích od 1+kk do 3+kk, z nichž největší měří 90 m2. Byty v druhém podlaží, které nalezneme ze zadní strany budovy, mají své předzahrádky, ostatní patra mají balkony nebo terasy.

 

 

Nejlevnější jednotku zde pořídíme za 2.510.206 Kč s daní a vzhledem k tomu, že v suterénu jsou sklepy a garážová stání, je možné dokoupit i parkovací místo za 372.000 Kč.

 

Vše při ruce

Nové bydlení se nachází pár minut od tramvajové zastávky Olšanské náměstí a pěšky se dá dojít i na metro Flora, i když to už zabere asi čtvrt hodiny cesty. Do centra to je pár minut jízdy, nicméně lokalita sama o sobě nabízí dostatek občanské vybavenosti: základní i mateřskou školu, potravniny, kino, bazén, tenisové kurty, poštu, posilovnu, atd. Palác Flora je hned u metra a kousek je park Parukářka nebo Mahlerovy sady pro trochu té přírody.

Podlaha je základ

Rezidence Baranka se nachází na pomezí Žižkova a Vinohrad, a umožňuje tak rezidentům bydlení poblíž centra, i když stále v ještě relativně klidnější oblasti. Kromě lokality je ovšem důležitý hlavně interiér.

 

 

Ten ve standardním provedení obsahuje dvouvrstvou dřevěnou podlahu v barvě Dubu evropského, což nedává majitelům naprosto žádnou možnost volby, a dost to ovlivňuje celkový koncept bytu, ale developer slibuje možnost úprav standardů v daných časových termínech. Koupelnovou podlahu si naštěstí už můžete vybrat z více variant a zbytek je už jen a jen na vás.

 

Volné byty

Ačkoliv je už více než rok po kolaudaci, volných bytů je i při tak malém množství stále hodně. Přes 50 m2 velkou zahrádku mají ještě dva z nich. Kdo tedy plánuje žití na Praze 3, má stále ještě velký výběr přímo v rezidenci Baranka.