Říci o někom, že bydlí v parku na Palmovce, už rozhodně nemusí nutně znamenat, že mluvíme o lidech bez domova. Naopak! Řeč je nyní o těch, jejichž domovem je luxusní byt zasazený do středu přírody v ulici V Mezihoří. Nově stavěný bytový dům obsahuje 142 bytů, kde každý z nich má svůj balkon, terasu nebo zahrádku, a který volně přechází do parku Palmovka. Zmíněný park je momentálně v dosti bídném stavu, nicméně plány města počítají s blížícím se oživením lokality.

 

 

Soukromá relaxační zóna pro obyvatele

Tomu jistě pomůže i tato stavba, která byla navržena tak, aby maximálně využila stávajícího svahu se zelení, jež komplex budov lemuje ze tří stran. Přírody není nikdy dost, a tak architekti mysleli i na úžasné vnitřní atrium, které bude pro tamní obyvatele soukromou relaxační zónou, ve které najdeme kromě zeleně také lavičky, dětské hřiště, vodní plochy a navíc i venkovní kuchyň s grilem na letní párty.

 

Komplex tří budov do tvaru písmene „U“ nabízí dostatek soukromí i jednotlivým zahrádkám, kde největší z nich má více než 100 m2, a v posledních patrech nalezneme terasy s krásným výhledem. Podzemní podlaží jsou samozřejmě pro garážová stání a sklepy. Zeleň nalezneme nejen v okolí, ale i přímo na fasádě budovy, kde se budou pnout popínavé rostliny, nebo na kamenných zídkách objektu. Samozřejmostí zde jsou bezbariérové cesty a vstupy do objektu.

 

Byty jsou rozděleny do kategorií Elegant, Modern, Light a Nature

Byty nalezneme od velikosti 1+kk po 4+kk a rozděleny jsou do několika kategorií: Elegant, Modern, Light a Nature. Elegant prezentuje tmavé přírodní barvy a soustředí se na prostorné interiéry; Light je spíše pro menší byty, protože se soustředí na světlé severské tóny; verze Modern kombinuje tmavou podlahu s šedými okenními rámy a bílými dveřmi, a nakonec typ Nature, který je znázorňován barvou dubu.

 

Originální design s přírodní lokalitou

Vybere si tak opravdu každý, a podle slov tvůrců je zdejší bydlení cíleno hlavně na mladé rodiny s dětmi. Byty V Mezihoří tedy spojují originální design s přírodní lokalitou, která je navíc jen pár kroků od metra a tramvajových zastávek na Palmovce, což umožňuje skvělou dostupnost po celé Praze. Bydlet v parku nakonec zní docela lákavě.