Rezidence Green House je další z projektů, který se snaží do naší matičky Prahy zuby nehty dostat trochu té potřebné zeleně. Ideálně začal už v názvu Green house (Zelený dům) a pokračuje i v exteriérech. Projekt nabízí 42 moderních a zajímavě řešených bytů rozložených do celkem tří budov propojených pěkně upravenou zelení. Hlavní budova má sedm pater a zapadá tak ideálně do konceptu Drahobejlovy ulice v Praze 9.

 

 

Absolutní soukromí a zeleň

Za ní se skrývají zbylé dvě budovy, které jsou na jakémsi dvorku za budovou, což jim dodává ideální soukromí v zeleném, florou prorostlém nádvoří, kam není přímo vidět, což ocení hlavně majitelé předzahrádek. Obě budovy na zmíněném vnitrobloku obsahují mezonetové byty a dvě patra garáží a sklepů.

 

Prosvětlené byty s velkými okny, balkony či terasami nabízejí výhled do Drahobejlovy ulice nebo na nádvoří. Nádvoří je velice úzké, jedná se vlastně o dlážděnou cestu mezi malinkými předzahrádkami. Ovšem díky zeleni se z toho místa, zejména v teplých dnech, stává taková romantická ulička, na kterou je vidět z tamních bytů. Byty jsou od 1+kk až po 3+kk o výměře od 32 m2 do 73m2 plus balkóny, terasy nebo předzahrádky.

 

Green House ve znamení ekologie

Rezidence Green House samozřejmě nepostavila svůj název na barvě rostlin na nádvoří, ale hlavně na ekologické stránce projektu – rezidence disponuje solárními fotovoltaickými panely ve společném vlastnictví, které zaručují výrobu ekologické elektrické energie zdarma pro všechny bytové jednotky Zeleného domu. To se pochopitelně odráží na cenách za energii a finančních úsporách rezidentů.

 

Budovy se nachází na Praze 9, poblíž nákupního centra Harfy, kde v současné době můžeme najít několik moderních novostaveb, které tuto část Prahy mění doslova k nepoznání, a to samozřejmě k lepšímu. Green House leží zhruba 300 metrů od stanice metra Českomoravská, a tedy cca 10 minut od centra a kousek od Přírodního parku Podvinný mlýn a říčky Rokytky.

 

Moderní bydlení s nízkou spotřebou energie

Byty jsou momentálně po slevě, takže nejlevnější byt je za 3 100 000 Kč, sklep ani garáž není v ceně. Green House rezidence nabízí rozhodně moderní byty, kde zaujmou hlavně okna od země až do stropu. Celkem zvláštní vadou na kráse je umístění ústředního topení přímo před okno, což vypadá přinejmenším jako nepřirozená překážka, kterou máte tendenci přeskočit při cestě na balkón nebo terasu. Jinak ovšem bydlení v ekologickém Green Housu splňuje vše, co od bydlení očekáváme, s nízkou spotřebou energie, která rozhodně potěší.