Vesnička v Praze

Bydlet v Praze a přitom mít pocit života na venkově s potůčkem pod okny je stále lákavější představa pro mnohé z nás. Když k tomu připočteme i fakt, že je takové bydlení nízkoenergetické, je jasné, že mají byty Semmering co nabídnout.

 

Ovšem vše má svou cenu a zdejší byt pod 6,6 milionu korun neseženete.

 

Klidná příroda vs. vlaky

Byty Semmering využily architektury, která dokonale zapadá do okolní zástavby díky svému tvaru klasického domu s šikmou střechou. Zároveň je ovšem jasné, že jde o moderní budovy minimálně díky oknům s balkony a předzahrádkám.

 

 

Celkový dojem doplňuje zmíněný potůček s kamennou zídkou pod okny, který s okolní zelení utváří krásnou přírodu plnou stromů a skal. Idylku bohužel dost kazí vlakové koleje na mostu horské železnice téměř za okny obou domů projektu.

 

Nízká energie a rekuperace tepla

Byty Semmering se chlubí hlavně nízkou energetickou spotřebou, což je dosaženo zejmnéna díky nadstandardnímu zateplení domu, dřevěným oknům s trojskly atd.

 

Důležité je také řízené větrání, které dodává dostatek čestvého vzduchu přes den i během spánku. Z bytu tak navíc neuniká teplo jako při běžném větrání a například i teplo vydávané spotřebiči a lidským tělem je tak účinně zužitkováno.

 

Nejen energii, ale i peníze šetří připravený prostor na komunální odpad, vnitřní svítidla ve společných prostorách s úspornými zdroji a hlavně plánované solární panely, které nekazí střechu, ale budou chytře umístěny mezi zahrádkami a parkovacím stáním.

 

 

88 až 101 metrů čtverečních k bydlení

Vyšší cena bytů je zde dána hlavně tím, že k dispozici jsou jen byty 3+kk a 4+kk, kde nejmenší z bytů měří 88 m2. Kdo by rád 4+kk, čeká ho už 101 m2.

 

Všechny byty jsou stále volně k prodeji, jelikož se ještě nezačalo stavět. Výstavba započne v létě 2013 a plánovaný termín dokončení si zájemci mohou napsat až do kalendáře na přelom roku 2014 a 2015.

 

Byty jsou veliké, takže do každého ze dvou domů se jich vejde šest. To dává větší naději, že budete mít málo rušivých sousedů.