Přivonět si k čerstvé sedmikrásce má možnost každý, kdo se poohlíží po novém bydlení ve Vysočanech. Tam totiž právě probíhají práce na základech nového projektu, z nichž brzy vyrostou designové byty a velký park.

 

Byty jsou již k prodeji

Ačkoliv je budova teprve v začátcích, byty jsou už samozřejmě k prodeji, a prohlédnout si jejich půdorys i vizualizace může každý, kdo by chtěl právě v takové Sedmikrásce bydlet a vzkvétat.

 

 

V blízkosti O2 arény, metra Českomoravská, Libeňského nádraží a Galerie Harfy nyní začíná růst zelenobílá květina. Rozlehlá budova sice svým téměř obdélníkovým půdorysem krásně zapadá mezi okolní stavby, ovšem zajímavými vlnitými prvky, které jako bílá stuha doslova rozvlní celý komplex, zapůsobí na první pohled svou originalitou.

 

Výhled do velkého parku

Co by to ale bylo za sedmikrásku, kdyby nerostla v přírodě, že? I na to architekti mysleli a celá jedna strana budovy tak bude mít výhled do připravovaného, 1 500 m2 velkého parku. To dává projektu, kromě ideální sociální vybavenosti a blízkému spojení s dopravou (metro i tramvaj jsou opravdu kousek od domu), i tolik pro Prahu potřebnou zeleň, kterou ocení nejen domácí mazlíčci.

 

Jak již bylo řečeno, vlnitý vzhled budovy a zeleno-bílá barva zaujmou už z dálky. Vlnky na budově tvoří převážně balkony, které hlavně ze strany do parku budou příjemným a klidným místem pro odpočinek. Barevnost objektu doplňují moderní velká okna se žlutými rámy, které samozřejmě dodávají na působivosti i jednotlivým bytům. Těch zde najdeme celkem 155, a to o velikostech od 1+kk až po 4+kk.

 

Zeď ve tvaru vlny

Co se designu bytů týče, tak vlnitý tvar budovy se pochopitelně promítne i uvnitř – krajní byty tak budou mít jednu ze zdí taktéž ve tvaru vlny, což má v sobě klady i zápory: na designové stránce to samozřejmě o hodně přidá, a už i prázdná místnost bude působit zajímavě a originálně; menší zápor se ale objeví ve chvíli, kdy bude potřeba byt vybavit, a nábytek na míru do takto složitých tvarů se přeci jen prodraží. Výsledek by ale měl stát za to, a kvůli tomu přeci bydlení zařizujeme. Protože jak říká i motto objektu: “Život je krásný. Sedmikrásný.”