Taky řešíte, kam v Praze zaparkovat svou loď? Sklepy, kolárny ani balkóny nepomohly, a dost možná jste už ztráceli naději. Ta ale umírá poslední, a tak uprostřed Prahy právě vzniká čtvrť s příhodným názvem Dock, který jak jinak obsahuje i marinu s dostatkem kotevních míst pro vaše lodě a lodičky.

 

Celkem je zde už během první fáze výstavby místo pro zhruba 32 lodí, a díky snadné dostupnosti autem, metrem, tramvají i autobusem je tato marina lákavou lokalitou pro všechny milovníky lodí a vody.

 

 

Překrásný výhled na přehradu a Thomayerovy sady

Loděnice zde už byly i v minulosti. Dvě slepá ramena řeky Vltavy dělí Libeň od Karlína a návštěvníci i obyvatelé zde mají krásný výhled na přehradu a rozlehlé Thomayerovy sady, které tvoří romantickou přírodní kulisu v jinak rušné Praze.

 

Ideální parkovací místa mají přímo obyvatelé rezidenčního a kancelářského projektu Dock, kteří tak mohou mít své vodní miláčky přímo pod okny svých domovů. Tento projekt je teprve ve svých prvních fázích, ale po dostavbě celého rozsáhlého komplexu budov se můžeme těšit na skvělých 150 míst pro ukotvení jachet a menších lodí.

 

Samozřejmě se nejedná jen o obyčejné místo, kde zanechat svůj dopravní prostředek. Je zde možné i tankování, správa lodě či servisní místo pro spuštění lodě do vody i ven.

 

 

Samozřejmostí je zde i nonstop bezpečnostní služba a protipovodňová ochrana celého přístaviště.

 

Kotvení a dokování je možné už nyní

Dock Marina již v této chvíli nabízí služby kotvení a dokování (tedy zazimování lodí). Nedávno developerská skupina Crestyl spojila své síly a partnerství se společností YACHT Professional, která bude marinu spravovat a provozovat.

 

Takže každý, kdo má loď nebo jachtu menší než dvanáct metrů, má nyní možnost využít jedno z nabízených mol. Pro technicky založené zájemce jen dodám, že konstrukce mola je z pozinkované rámové oceli vyplněné polystyrenem a hloubka v přístavu je 1,8 až 2 metry.

 

Důležitou informací je pochopitelně i cena: denní stání zde vyjde na 500 Kč a sezónní stání se pohybuje kolem 24 900 Kč za sezónu. Už nyní je skoro polovina stávajících míst obsazena, tak rozhodně neváhejte dlouho.

 

Plavbě po Vltavě podél podzimně zbarvených Thomayerových sadů už potom nebude nic bránit.