Pasivní byty v Malešicích

Mezi lesem a Malešickým parkem roste ekologický projekt o pěti bytových domech, kam se zájemci budou moci začít stěhovat v první polovině roku 2014. Největším lákadlem těchto bytů je fakt, že se jedná o energeticky pasivní byty.

 

Tento systém stojí na řízené cirkulaci vzduchu, díky které máte doma stále čerstvý a hlavně čistý vzduch. Byty v Ecocity zajišťují nejen neustálý přísun čerstvého vzduchu, ale i tepla. Obyvatelé tak mají jistotu nízké hladiny CO2 a nízké vlhosti vzduchu, což brání také vašemu spolubydlení s roztoči, bakteriemi a plísní.

 

Všichni jistě ocení, že díky prachovým filtrům se vám doma bude méně prášit a pokud vás občas bolí hlava z vydýchaného vzduchu, v pasivních bytech už vydýcháno rozhodně mít nebudete.

 

 

Dobrá zpráva je tu i pro alergiky, protože těm stačí vyměnit prachové filtry za pylové a můžou se pořádně nadechnout čestvého vzchudu uvnitř bytu.

 

Park za okny

Malešický park o rozloze 9 hektarů je ihned za domem, a navíc právě prochází rekonstrukcí, která do parku přidá fontány, dětská hřiště, sociální zařízení a cyklostezky.

 

Park by měl být dokončen ještě před dostavbou nových bytů, takže rezidenti budou mít možnost hned po nastěhování využít i parku.

 

Ekologie v Ecocity

Už název Ecocity Malešice nám jasně napovídá, že jde o ekologicky šetrnou stavbu. Ecocity údajně zatíží přírodu 5x méně oproti běžným budovám.

 

 

Například dešťová voda neodtéka do kanalizace, ale do podzemních vsakovacích košů, aby byl zachován přirozený koloběh vody.

 

Rady nad zlato?

Zájemci mají ještě před nastěhováním možnost ovlivnit budoucí podobu bytu díky systému klientských změn. Majitelé zahrádek navíc mohou využít i služeb zahradních architektů, kteří jim pomohou a poradí, jak nejlepé osázet a udržovat svůj vlastní kousek přírody.

 

Podobné služby jsou k dispozici i od bytových designérů, kteří rádi poradí. Klienti dokonce nemusí sami obíhat ani zastínění oken, osvětlení, vestavěné skříně a kuchyně, protože i k tomu mají po ruce předem dohodnuté dododavatele.

 

Byty jsou již k prodeji

Nové bydlení tak lze zařídit celkem snadno. Byty zde pořídíte od necelých tří milionů korun až po zhruba 9,5 milionu korun. I přes dokončení za více než rok je už velké množství bytů prodáno, takže kdo chce žít ekologicky v Ecocity, neměl by váhat dlouho.