Jsou tu již po páté

Pátá etapa jednoho projektu je jasným důkazem oblíbenosti a stálého zájmu o tamní bydlení. Přesně takovým pořadím se mohou pochlubit Kaskády Barrandov od společnosti Finep. Celkový počet nových bytů vyšplhal k číslu 63 a všechny jsou už v současné době volně k prodeji.

 

Prostor versus soukromí

Byty v Kaskádách Barrandov nenajdete menší než 2+kk a ten úplně nejmenší zabere 47 m2 místa. Při vstupu do bytu je po levé straně koupelna s WC a po pravé užitečná komora o 3 m2. Zbylých 33,5 m2 zabírají dvě místnosti, mezi nimiž ovšem nejsou dveře, ale jen kratší zeď.

 

 

To má samozřejmě výhody i nevýhody. Otevřený prostor je po estetické stránce zajímavější než dvě klasické obdelníkové místnosti a z postele byste viděli snad i na TV v obýváku. Nevýhodou je směr na opačnou stranu, kdy vám návštěvy z obýváků vidí až do postele.

 

Další nevýhodou je menší soukromí. Samozřejmě není nic složitého dostavit zbytek zdi a použít nějaké designové, třeba prosklené posuvné dveře, které se zavírají do vestavného pouzdra, ovšem i tím už z otevřeného prostoru uberete opticky místo. Cena 2.345.899 včetně DPH však patří zase k plusům bytu.

 

Místnosti do písmene „L“ nemusí být vždy zajímavé

Bývá zvykem, že v novostavbách zaujmou nejvíce byty nejdražší a tím pádem i největší. V tomto případě si dovolím tvrdit, že tomu tak není. Největší (k dnešnímu datu neprodaný) byt je zajímavý jen terasou, jinak jednotlivé čtyři místnosti nejsou ničím zvláštní a hlavně mají většinou dost nepraktické tvary, což brání větší volnosti v jejich vybavení.

 

 

Ostatní 4+kk už mají logičtěji stavěné pokoje a díky výrazné slevě, která na byty momentálně probíhá, jsou ceny něco málo přes 4 a půl milionu korun, což je cena za takové byty (95-96 m2) přijatelná, a rozhodně si z nich můžete udělat krásné bydlení.

 

Bydlení u jezírka

Jak již bylo řečeno, projekt je velice oblíbený, a tak už nyní je dost bytů prodaných. Všechny volné byty jsou v rámci jednoho bytového domu, který sází i na design exteriéru, takže kromě obložení v dezénu tmavého dřeva se můžete tešit na menší jezírka přímo pod okny, která jistě dodají atmosféru tamnímu bydlení na Praze 5.