Obývací pokoj jako středobod: Jak správně vybrat sedací soupravu

Obývací pokoj bývá u většiny domácností srdcem veškerého dění. Je to místo, kde se setkává nejen rodina, ale i přátelé při různých událostech. Proto bychom se měli snažit o to, aby obývací pokoj vyzařoval příjemnou energii a celý prostor působil přívětivě.
Pojďme se tedy podívat, jak správně vybrat tu nejpodstatnější věc z celé místnosti – sedací soupravu.

Tip: O správném rozmístění celého domova podle Feng shui se můžete dočíst v našem článku zde

Jak velká sedačka bude potřeba?

První věc, kterou byste před měli přes pořízením sedací soupravy zvážit jsou rozměry. A to hned ze dvou důvodů. Budete potřebovat, aby se sedačka do obývacího pokoje pohodlně vešla a ideálně nezabírala celý prostor v místnosti. Ale také byste se měli zamyslet nad počtem osob, které (ať už pravidelně nebo během návštěvy) budete potřebovat usadit.
K dostání jsou různé modely a druhy – vybírat můžete od jednoduchých dvousedaček přes rohové soupravy až po rozkládací modely.

Vsaďte na kvalitní materiály

Pokud hledáte sedačku, která vám pár let vydrží v dobrém stavu, měli byste se poohlížet po rámu z masivního dřeva nebo kovu. Rám z dřevotřísky se snadno opotřebuje a není pro sedací soupravy úplně nejšťastnější volbou.
Co se výplně sedáků a opěrek týká, vyhnout byste se měli těm s polyuretanovou pěnovou výplní. Obzvláště ty s nízkou gramáží se snadno prosedí a vy byste museli brzy shánět sedačku novou. A taky chiropraktika.
A jaký vybrat potah sedačky? Nejčastěji používaný materiál pro čalouněný nábytek je mikrovlákno. To vám zaručí nejen dlouhou životnost materiálu, ale také odolnost proti nečistotám a stálost na světle.

Barva design

A konečně se dostáváme k té zábavnější části – výběr designu sedačky. U barvy sedačky máte v podstatě dvě cesty, jakými se při výběru můžete vydat. První možností je zvolit barvu, která celý prostor rozbije a stane se tak jeho dominantou. Druhou možností je naopak sedačku sladit do barev obýváku tak, aby vizuálně zapadla.

Pohodlí nade vše

A to nejdůležitější na konec. Hlavní vlastností každé sedací soupravy by měla být především pohodlnost. Musí se vám na ní zkrátka dobře sedět. A to nejlépe zjistíte tak, že si sedačku před pořízením půjdete vyzkoušet. Žádný popis na internetu se nevyrovná autentickému zážitku vás samotných.