Feng shui je tradiční čínská filozofie, která pochází z učení taoismu. Název vznikl z cíle udržet v rovnováze vodu (shui) a vítr (feng). Obecně toto učení můžeme shrnout jako snahu o nalezení rovnováhy lidského života, přírody a vesmíru, ze které pak můžeme čerpat.
V článku níže se zaměříme na každou místnost zvlášť. Cílem v každé části vašeho domova bude především snaha o uspořádání věcí v každé místnosti tak, aby energie Čchi mohla volně proudit každým koutem.

Před domem

Při umisťování vstupních dveří je důležité dodržovat určitá pravidla: dveře by neměly být umístěny proti lampě nebo stromu a zároveň by neměly být naproti ložnici, kuchyni nebo toaletě.
Příchodová cesta by měla ideálně být lehce klikatá a udržovaná v čistotě, vhodné je i osvícení.

Domov celkově

Harmonicky navržený interiér přináší nejen příjemný pocit, ale také řád. V každé místnosti by měl být udržován vždy pořádek a čistota. A to platí nejen pro povrchový úklid, ale i pro protřídění a úklid šuplíků, komor, úložných prostor a podobně.
Co se osvětlení v místnostech týká, ideální je se vyhnout ostrému osvětlení. Lepší variantou vždy bude tlumené osvětlení.
I dveře jsou důležitý prvek, neboť skrze ně proudí energie z jedné místnosti do druhé. Dveře by neměly být umístěny za sebou v jedné linii, musí by být dokonale funkční, neměly by vrzat, ani jinak drhnout.

Koupelna

I pro koupelnu platí pravidlo čistoty na prvním místě. Koupelna je místo, kde probíhá očista nejen těla, ale i energie. Dveře do koupelny vždy zavíráme, to stejné platí i pro víko od toalety.

Obývací pokoj

Obývací pokoj je pomyslné centrum vašeho domova, proto bychom měli dbát na jeho správné rozvržení. Sedačku směřujeme čelem ke dveřím a zbylý nábytek situujeme tak, aby pokoj nebyl přeplněný. Veškeré vybavení by do sebe mělo stylově zapadat a navzájem k sobě proporčně sedět. Vhodné je do obývacího pokoje umístit rostliny, ideální jsou pak ty, které mají kulatý tvar listů. K prosvětlení tmavších částí můžete použít vhodně umístěná zrcadla.

Ložnice

Z hlediska rozložení bytu by ložnice měla být od vchodových dveří co nejdále. A co do ložnice určitě patří a čemu se naopak vyvarovat? Vyhnout byste se v ložnici určitě měli umístění televize, neboť by mohla působit jako rušivý element. Nohy by vám sice měly směřovat ke dveřím, ale ideální je se vyhnout umístění postele do přímé linie s dveřmi. Co do ložnice ale určitě nehodí, jsou zrcadla, která jsou v blízkosti postele.
Do ložnice je vhodné zakomponovat rostliny, svíčky a tlumená světla. Při volbě barev se raději soustřeďte na klidné, přírodní barvy, jako je například tmavě modrá, krémová, hnědá a další podobné odstíny.

pokoj