Itálie v Praze

Sergio Porcellini, architekt i jiných pražských projektů, jako např. Dock, vytvořil Rezidenci Podbabu v italském stylu kombinující eleganci, vzdušnost a světlo. Počítá se s propojením obývací místnosti s kuchyní, ovšem pro kuchyňský kout je mnohdy docela málo místa, dostatečného možná tak na uválení pizzy nebo ohřátí hotovek.

 

Prostor pro kuchyň je totiž vymezen keramickou podlahou oddělenou od té dřevěné, patřící k obýváku. Místo navíc ale nabídnou předzahrádky, balkony a terasy nebo dokonce i zimní zahrady.

 

 

Přidej cihlu k cihle

Celkový počet bytů zde dosahuje čísla 117, kromě designu interiéru a budov si dali tvůrci záležet i na okolí, kde vytvořili náměstíčka, parky a různé průchody.

 

To vše v Praze 6 na dostatečně klidném místě. Jedním z nejzajímavějších rysů stavby jsou cihlové sloupy mezi balkony, které kromě nosné funkce plní i funkci estetickou. Stejný cihlový design je pak použit i na menších zídkách a obrubnících.

 

Na velikosti záleží

Kromě běžných malých bytů od 1+kk do 4+kk, které nalezneme kdekoliv, nabízí Rezidence Podbaba dispozice až do 6+kk. Rozměrově se tak můžeme pohybovat v rozmezí od 24 m2 do už zajímavých 183 m2. Standardní výbavou jsou dřevěné parketové podlahy, keramická dlažba v kuchyni, koupelně a na balkoně, nebo třeba dřevěná eurookna.

 

Život pod Babou

Praha 6 Podbaba nabízí dostatek kulturního i sportovního vyžití a podstatná je i dopravní dostupnost: stanice metra Dejvická je pouhé 3 minuty daleko a autobusová či tramvajová zastávka je ještě blíž. Nedaleko najdeme i přírodní rezervaci Divokou Šárku, park Stromovku nebo sportovní stadion.

 

 

Samozřejmě na vrcholu kopce nalezneme i tvrz Babu, podle níž se jmenuje vaše potenciální budoucí bydlení.

 

Další součásti projektu

Možná jsou zde i garážová stání, jejichž cena je 240.000–360.000 Kč za místo. Kdo ovšem nechce už jezdit do práce autem a tudíž garáž nepotřebuje, ale má zbytečných devět a půl milionu, má možnost zakoupit přes 190 m2 komerční prostor, a pracovat tak skoro doma. Ostatní rezidenti se tak mohou alespoň těšit, jaká firma se jim usídlí pod okny.