Za fontánou doleva, a jste doma!

Vodní plochy s tryskajícími fontánami uprostřed lampami osvětlené zeleně jsme zvyklí vídat spíše z oken hotelových pokojů. Několik měsíců už ale máte možnost užít si takový pohled i z vlastního bytu nebo při cestě domů.

 

V dubnu minulého roku byl totiž zkolaudován Rezidenční park Baarova a spousta bytů je stále k prodeji.

 

 

Architektura

Rezidenční park Baarova nalezneme mezi Baarovou ulicí, Baarovým parkem s atrakcemi a mezi ulicemi U Michelské školy a Telčská, tedy na Praze 4. Budova se architektonicky snaží navázat na původní vilovou zástavbu a zároveň navazuje i na tamní park, který jakoby přechází ve vniřní zahradu projektu, kde najdeme i zmiňované vodní plochy a fontány.

 

Areál je složen ze tří bytových domů, mezi nimiž nalezneme atrium. Jednotlivé budovy jsou architektonicky velice zajímavé jak tvarově, tak kombinací materiálů, např. obložením v dezénu dřeva spolu se skleněnými balkony.

 

Byty k prodeji

Celkem zde nalezneme 139 nových bytů k prodeji v dispozicích od 2+kk po 6+kk, a to v rozměrech až od 50 m2 do krásných 170 m2. Bytů k prodeji je, jak již bylo řečeno, ještě dost, a svůj podíl na tom možná bude mít i cena, jelikož nejlevnější z volných bytů stojí 4.867.097 Kč, a to mluvíme o 2+kk.

 

Ovšem i takový 2+kk je zajímavý, protože má nejen koupelnu s toaletou, ale další samostatnou toaletu navíc, a k tomu ještě místnost hned u předsíně, která poslouží jako komora, prádelna nebo šatna. Nevýhodou je ale prostor pro kuchyň, který nabízí jen 4 m2 místa.

 

 

Byty k pronájmu

Baarova je zajímavá i tím, že kromě bytů k prodeji nabízí také byty k pronájmu. Na úvod nutno říci, že ani zde není cena za dvě místnosti nejnižší: poslední dva volné byty k pronájmu, oba 2+kk, stojí měsíčně necelých 18 000 Kč až téměř 21 000 Kč.

 

Oba jsou ale velice zajímavě řešeny a celý byt má opravdu působivé a originální tvary – například obývací pokoj s kuchyní má tvar podlouhlého trojúhelníku, což sice přesně určuje, kam jaký kus nábytku můžete dát, ale zase máte jistotu, že takové bydlení vždy zaujme už od prvního pohledu a návštěvy se budou rády vracet.