Letošní ročník prestižní soutěže „Nejlepší z realit – Best of Reality“ zná vítěze. Z celkových 36 projektů, které si věřily natolik, že se do této soutěže přihlásily, už odborníci vybrali ty nejlepší.

 

Porota vybírala z pěti kategorií

Soutěž se, stejně jako v minulých ročnících, koná pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a mezi zmíněnými odborníky, tedy porotou na svém místě. Těmito odborníky jsou Kamil Kosman (ARTN), předseda poroty, a další členové jako Pavel Kühn (Česká spořitelna), Tomáš Drtina (INCOMA Research), Jiří Linhart (Knight Frank), Karel Stránský (Colliers International) nebo Václav Stárek z Asociace hotelů a restaurací ČR.

 

Administrativní budova

 

Šestičlenná porota vybírala soutěžící z pěti kategorií: rezidenční projekty, nová administrativní centra, obchodní centra, rekonstruované kanceláře a hotely. Šestá kategorie průmyslové a skladové areály se letos nehodnotila.

 

 

Vítězem se stala Villa Charles

Vyhlášení 14. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Reality“ proběhlo na slavnostním galavečeru v Praze v kongresovém sále České národní banky. Přihlásit se mohly stavby zkolaudované po 1. lednu 2011, a rozhodně se neoceňovala jen vizuální krása. Důležitým faktorem pro nominaci byla rostoucí úroveň českého realitního trhu podložená a dokazující kvalitu a umění developerů, architektů, stavitelů, atd.

 

Důležitá je samozřejmě lokalita, architektonické řešení, kvalita a úspěšnost na trhu českých realit. Všechna kritéria splnila, a úspěšně zvítězila v konkurenci, Villa Charles, kterou můžeme nalézt na Praze 6.

 

 

Ta zazářila v kategorii rezidenčních projektů. Z Prahy se dále dostalo ocenění City Green Courtu z Prahy 4, který vyhrál mezi novými administrativními centry a projekt QUBIX, jakožto rekonstruované kanceláře (Praha 4).

 

Oceněných bylo samozřejmě více. Tomu přispívá i fakt, že teprve před několika málo dny jsme zde měli podobnou soutěž, kterou vyhlašuje agentura Conventia. Ta ocenila celkem 43 projektů ze 101 nominovaných.

 

Tady na plné čáře zvítězil projekt Aura Praha – Statenice developera Manghi Czech Republic. Aura Praha získala hned dvě ocenění, a to cenu odborné poroty a cenu architektů. Cenu veřejnosti znovu obdržel Čakovický park. Všem gratulujeme!