Realitní kancelář Professionals a aukční a realitní agentura GAVLAS uspořádají 16. prosince letošního roku poprvé v historii aukci (nikoliv veřejnou dražbu ) nových bytů a rodinných domů. V aukci bude cca 40 nemovitostí z 10 developerských projektů, např. Rezidence Císařka či Rezidence Korunní 74. Jedná se o zcela nový způsob prodeje na českém trhu, který zájemcům o nové bydlení umožní koupi nemovitosti za skutečnou aktuální tržní cenu. Aukce se bude konat v prostorách Autoklubu ČR v Opletalově ulici 29, v Praze 1.

Pořádaná aukce je na rozdíl od veřejné dražby soutěží nabídek jednotlivých účastníků, kdy zvítězí nejvyšší nabídka a vítěz aukce podepíše rezervační smlouvu. Dále se postupuje stejně jako při přímém prodeji včetně běžného splátkového kalendáře. Financování koupě je samozřejmě možné i pomocí hypotéky. V aukci jsou zahrnuty nemovitosti různých cenových kategorií a velikostí z Prahy a jejího blízkého okolí. Nabízeny jsou atraktivní nové byty a rodinné domy, většinou těsně před dokončením. "Vyvolávací ceny budou v některých případech až o 60% nižší oproti prodejním nabídkám developerů a potenciálním kupcům se tak nabízí unikátní možnost koupit byt za zajímavou cenu. Aukce ale především dává možnost zájemcům získat bydlení za opravdu tržní hodnotu. Ten, kdo nakonec zvítězí, si může být jist, že jinak by nemovitost získal někdo jiný pouze za o něco málo nižší částku," říká Ivo Gavlas, majitel aukční agentury GAVLAS. Ředitel realitní kanceláře Professionals Tomáš Duda dodává: "Aukce realit jsou v zahraničí běžným způsobem prodeje, prostřednictvím kterého se realizuje značná část obchodů. Jsme rádi, že společně s osvícenými developery můžeme na český trh přinést tuto novinku. V našem prostředí jde zatím o neobvyklou aktivitu, která se ale zajisté i u nás jednou stane standardním nástrojem."

Zájemci o nové bydlení se s kompletní nabídkou bytů a rodinných domů mohou seznámit na portálu www.aukce-realit.com. Najdou zde také podmínky aukce a veškeré podrobnosti, co je nutné učinit pro možnost účasti. Bližší informace získají i od zástupců pořádajících agentur GAVLAS a Professionals. V období do termínu konání aukce budou pro zájemce probíhat prohlídky jednotlivých nemovitostí z nabídky.

GAVLAS - aukční a realitní agentura, vznikla v roce 1990. V průběhu let si vybudovala pozici jedné z největších a nejrenomovanějších českých firem v oblasti realit na celém území České republiky. Patří mezi nejvýznamnější aukční společnosti, které na současném českém trhu nemovitostí působí. GAVLAS má své zastoupení v Praze, Brně a Ostravě. Je členem Asociace realitních kanceláří ČR (ARK) a členem Mezinárodní federace realitních makléřů (FIABCI).

Realitní kancelář Professionals nabízí svým klientům komplexní realitní služby již od roku 1993 a díky svým zkušenostem se řadí mezi nejvýznamnější realitní agentury na českém trhu. Specializuje se na poskytování komplexních služeb v oblasti komerčních nemovitostí (pronájem, investment, průzkum trhu, project development) a v oblasti prodeje bytů v nových developerských projektech. Professionals poskytuje široké spektrum dalších služeb od marketingových studií, projektového poradenství, pomoci při zajišťování financování až po právní služby.