Chtěli byste prodat svou nemovitost? Pak si jistě přejete prodat ji co nejrychleji. Bohužel v mnoha případech je prodej nemovitosti velmi komplikovaná záležitost, která nejde vůbec rychle. Naopak prodej se vleče, či se zdá být prakticky vyloučený.

 

Pokud však dotyčný potřebuje peníze co nejrychleji, může zažívat značné pocity nervozity. Výkupy nemovitostí za hotové se pak mohou zdát skutečnou spásou. Jedná se však o záležitost výhodnou pro majitele nemovitosti?

 

Nízká cena nemovitosti

Pro majitele nemovitostí představují výkupy nemovitostí jednu zásadní výhodu, a to sice rychlost, jak mohou své peníze získat. Od doby, kdy se začnou o výkup nemovitosti zajímat, až poté, kdy majitel získá peníze na účet, uplyne zhruba týden.

 

 

Bohužel za tuto rychlost platí majitel nemovitosti obrovskou cenu, a to v podobě značně snížené ceny výkupu nemovitosti. Ta může být dokonce až poloviční oproti ceně, kterou by majitel získal, pokud by chtěl prodat nemovitost prostřednictvím trhu.

 

Výkupy nemovitostí provádějí velké realitní společnosti, které disponují dostatečným kapitálovým zázemím, a to hlavně v podobě volných peněžních prostředků. Tyto společnosti nabízejí výkup nemovitostí, včetně dalšího servisu. Pokud chce majitel nemovitost realitní společnosti nabídnout, stačí si vybrat konkrétní společnost a učinit poptávku.

 

Ne každá nemovitosti je vhodná

Realitní společnosti vykupují většinou byty, rodinné a bytové domy, pozemky, rekreační usedlosti a komerční objekty. Realitní společnost v první fázi zašle do objektu odborníky, kteří nemovitost prohlédnou, přeměří a posoudí šanci na prodej nemovitosti.

 

 

Tímto způsobem se tedy není možné zbavit kterékoliv nemovitosti, ale pouze té, která má určitou šanci na další prodej konečnému uživateli. Vyloučeny však nejsou ani nemovitosti, které jsou zatíženy exekucemi, či jinými právními stopkami.

 

Některé výkupy nemovitostí, které jsou prováděny malými neznámý firmami, však mohou spíše než skutečný výkup připomínat podvod. Klasickým podvodem je tak udávání telefonního čísla, kdy se dovoláte na linky, které jsou draze zpoplatněné. Proto je třeba vždy zkontrolovat podle internetu, zda má firma alespoň na internetu důvěryhodnou prezentaci, zda disponuje kanceláří a uvěřitelným sídlem.