Ať po kladívku saháte jen čistě z nutnosti, nebo vás kutilství kolem domku vyloženě baví, měli byste mít po ruce pár praktických nástrojů. Poradíme vám, jak co nejlépe domácí dílnu vybavit.

V nářadí musí být pořádek

Každý domácí kutil ví, že když své nářadí, šroubky a další pomůcky ukrývá v krabici či tašce, nikdy nenajde to, co právě hledá. Pořiďte si praktický kufřík na ruční nářadí. V něm bude mít každý nástroj své místo a vy tak budete mít jistotu, že kdykoliv budete rychle potřebovat něco opravit, vždy najdete ten správný nástroj.

Nákupní seznam: Jak vybavit první dílnu?

Pokud vybavujete svou první dílnu, nebo si jen chcete ověřit, zda máte vše, co můžete potřebovat, připravili jsme seznam nejdůležitějších položek:

Tip: Na Akros.cz pořídíte velkou část nejpotřebnějších věcí. Za bezva ceny tam nakoupíte nerezový spojovací materiál, ale i plechy, trubky a další.

Metr. Svinovací, skládací nebo jen dřevěný úhelník – než začnete cokoliv vrtat nebo třeba šroubovat, musíte mít vše změřené.
Šroubovák. Z ručního nářadí ho využijete nejvíce. V zásobě byste měli mít ploché a křížové šroubováky pokud možno hned v několika velikostech. Hodit se bude také zalamovací šroubovák s výměnnými bity.
Vrtačka a sada vrtáků.
Kladívko a palička.
Úhelníčky. Oceníte je při nejrůznějších projektech.
Hmoždinky. Měli byste mít v zásobě hned několik velikostí a typů.
Šroubky. Pořiďte si zásobu nejpoužívanějších velikostí se zápustnou hlavou.
Kombinačky a štípačky. Nikdy nevíte, kdy si budete potřebovat poradit s ohnutým hřebíkem či se budete potřebovat chránit před elektrickým proudem.
Havarijní páska a univerzální lepidlo.
Řezáky s odlamovací čepelí.
Vodováha.
Klíče.
Štafle.

Už máte vše, co budete potřebovat?