Po úspěšné prosincové aukci realitní kancelář Professionals a aukční a realitní agentura GAVLAS chystají druhou aukci nových bytů a rodinných domů z developerských projektů. Uskuteční se ve čtvrtek 27. května 2010. Nabízeno bude 30 nemovitostí ze 13 různých projektů. Aukce se bude konat v prostorách Autoklubu ČR v Opletalově ulici 29, v Praze 1. Zápis účastníku začne ve 13 hodin a po skončení zápisu bude zahájena samotná aukce.

Své nemovitosti v aukci nabídne několik developerů, mezi které patří např. společnosti Finep, Ablon, Moravská stavební či AAA realitní fond. Půjde o projekty rozmístěné po celé Praze, kupříkladu Malý Háj ve Štěrboholích, Britská čtvrť ve Stodůlkách, VIVA Rezidence na Praze 9 nebo Rezidence Cholupice v Praze 4. "Do aukce jsou zahrnuty spíše menší byty v nižších cenových relacích. Většina z nich je v dispozicích 2+kk a 3+kk a velikostech 50 až 80 m2. Snažili jsme se tak reflektovat současnou situaci na trhu, kdy lidé mají zájem spíše o menší a levnější byty," říká k nabídce Tomáš Duda, ředitel realitní kanceláře Professionals. Na své si však přijdou všichni, neboť je zařazeno i několik větších bytů a 4 velké rodinné domy.

Pořádaná aukce nových bytů a rodinných domů se opět uskuteční v režimu "reserve price", tedy jako aukce s limitní cenou. Vítěz každé jednotlivé aukce se ihned po jejím skončení dozví, zda bylo či nebylo dosaženo limitní ceny. Podrobné parametry režimu "reserve price" najdou všichni zájemci v aukčním řádu, který bude s dostatečným předstihem cca 3 týdnů vystaven na webových stránkách aukce www.aukce-realit.com. "Vyvolávací ceny nemovitostí budou začínat na šedesáti procentech katalogových cen. Zvyšuje se tak pravděpodobnost, že mezi prodávajícím a vítězem dojde k podpisu rezervační smlouvy. V každém případě aukce opět ukáže reálné tržní ceny, které je trh ochoten akceptovat," uvádí k aukci Ivo Galvas, majitel aukční a realitní agentury Gavlas. "Do květnové aukce nemovitostí zavádíme novinku, která je známá třeba z aukcí umění. A tou je možnost účasti po telefonu. Vycházíme tak vstříc všem zájemcům, kteří by se rádi aukce zúčastnili, ale nemohou přijít osobně. Účastník je v takovém případě v telefonním kontaktu s naším zástupcem a během licitace mu předává své pokyny," popisuje Ivo Gavlas.

Prostřednictvím aukcí v režimu "reserve price" se především v anglosaském světě realizuje převážná většina obchodu s nemovitostmi. Pořádají je i věhlasné světové aukční síně Sotheby´s a Christie´s. "Jde o atraktivní způsob prodeje bytů a domů, který je výhodný pro všechny zúčastněné. Pro kupujícího přináší možnost nákupu za zajímavou cenu. Pro prodávajícího zase jistotu nastavené limitní ceny a výhodu, že za jedno odpoledne může na místě prodat všechny nemovitosti, které dá do aukce. Při běžném prodeji by na to potřeboval několik měsíců," vysvětluje Tomáš Duda. A dodává: "Věříme proto, že i u nás se aukce "reserve price" časem stanou běžným způsobem prodeje nových nemovitostí."

Zájemci o nové bydlení se s kompletní nabídkou bytů a rodinných domů mohou seznámit na portálu www.aukce-realit.com. Najdou zde také podmínky aukce a veškeré podrobnosti, co je nutné učinit pro možnost účasti. Bližší informace získají i od zástupců pořádajících agentur GAVLAS a Professionals. V období do termínu konání aukce budou pro zájemce probíhat prohlídky jednotlivých nemovitostí z nabídky.