Investovat peníze do bytu v Praze může znamenat významné zhodnocení vkladu – pokud ovšem víte, kde a do jaké nemovitosti je nejlepší investovat. Koupíte-li byt v nevhodné lokalitě, nájemníci se vám nepohrnou a budou chtít platit co nejnižší nájemné.

Jak chytře investovat do nemovitosti v Praze a kde vybrat byt?

Zájem je hlavně o malé byty

V Praze v posledních letech roste poptávka především po bydlení v bytech o 30 až 50 metrech čtverečních. Důvod je prostý – podnájem tu hledají hlavně studenti, mladí lidé (singles i páry), kteří po škole začínají v novém zaměstnání, případně důchodci, jejichž cílem je snížení nákladů na bydlení, a proto opouštějí nebo prodávají větší byty a stěhují se do menších. Podle zkušeností realitních makléřů je tak Prodej bytu v Praze, který má rozlohu větší než 60 metrů čtverečních, obtížnější než dříve.

Kde je dobré pořídit byt?

Jestliže hledáte nemovitost vhodnou pro budoucí pronájem bytu v Praze, měli byste se podle rad realitních makléřů poohlédnout především v těch částech města, které budou atraktivní pro vámi preferovanou skupinu nájemníků. Počítáte-li se sezónním pronájmem pro studenty, volte byt v blízkosti některé z vysokých škol.

Pronájem bytu 1+kk nebo 2+kk v atraktivní části Prahy, která je dobře dopravně dostupná a má blízko do centra města, přiláká hlavně singles a mladé páry, které hledají startovací bydlení v blízkosti zaměstnání. Bydlení v klidných částech Prahy, zejména pak v dosahu lékařské péče a sociálních služeb, upřednostní senioři.

Když budete mít při koupi bytu šťastnou ruku, tzn. půjde o hezké bydlení v příjemné části Prahy, nebudete mít o nájemníky nouzi ani v případě, že pořídíte větší byt. Dobře Zvážit byste měli koupi bytu v okrajových částech města, byť by šlo o jednotku v novostavbě. Na sídliště v rozvíjejících se lokalitách, jako jsou např. Letňany, se lidem moc nechce.

I v Praze můžete pořídit levný byt

V případě, že chcete koupit byt především za nízkou cenu, poohlédněte se ve starších zástavbách. K těm nejlevnějším patří byty před rekonstrukcí, levné a lidmi stále vyhledávané jsou zejména byty v panelových domech – ty lze pořídit až o čtvrtinu levněji. Garsoniéru v Praze můžete sehnat do 1,3 milionu korun.