Podnikáte a vaše podnikání se rozrůstá natolik, že již nevystačíte s kanceláří doma? Nebo se potřebujete přestěhovat do jiného místa, či vám zkrátka dosavadní prostory jakkoliv jinak nevyhovují a vy hledáte nové? Víte, podle čeho vybírat kanceláře pro sídlo vaší firmy?

 

V centru nebo na okraji?

Výběr kanceláří se v první řadě řídí zaměřením vaší firmy. Je velký rozdíl, zda kanceláře hledá právnická firma, nebo třeba provozovatel e-shopu. Zatímco určité profese (právnické firmy, realitní makléři, investiční makléři…) budou chtít svoji firmu představit v tom nejlepším světle a patřičně zapůsobit na své klienty, jiné firmy požadují hlavně praktičnost.

 

 

Důležitou otázku představuje možnost parkování. Pokud budou vás vaši klienti navštěvovat s většími a těžšími předměty, které budou přepravovat vozidly, je parkování nezbytné. Naopak právě právnické firmy apod. mohou zvolit své umístění tam, kde prakticky není v lidských silách zaparkovat, nebo lze parkovat dále od kanceláře, tedy i v centrech větších měst.

 

Právě pro tyto firmy je mnohem důležitější tzv. „dobrá adresa“, která dává klientům tušit něco o jejich společenském statusu.

 

Open space ano či ne?

Dalším důležitým vodítkem je počet zaměstnanců a také to, zda firma tuší, že se bude v budoucnu rozrůstat rozrůstat. V posledních letech zejména u větších firem stouply na oblibě kanceláře typu open space, kde pracuje mnoho lidí pohromadě, oddělených pouze přepážkami, nebo i bez nich.

 

 

Jsou firmy, kde má takové uspořádání velký smysl, jako například v logistické firmě, či třeba ve zpravodajství, v celé řadě firem se však zaměstnanci takto usazení navzájem ruší. Tušíte, že se bude vaše společnost v budoucnosti zřejmě značně rozrůstat?

 

Pak byste měli vybírat takové uspořádání kanceláří, která právě toto rozrůstání umožní, nebo si kanceláře pronajmout tam, kde je možné pronajmout si ještě další blízké prostory. Důležitá je možnost dalších služeb. Funguje v objektu bezpečnostní služba, jak jsou kanceláře zabezpečeny?

 

Je k dispozici také kvalitní internetová přípojka a umožňuje stávající řešení kanceláří snadné připojení počítačové sítě? Pokud budete potřebovat rychle fungovat, pak právě okamžitá možnost zapojení počítačů a spouštění provozu pro vás může být důležitá.