Rezidenční projekt Lochkov Lofts na jihozápadním okraji Prahy se rozhodly společnými silami zrealizovat developerské společnosti Euro Ventures a ITAKA. Zrekonstruované objekty bývalého pivovaru v městské části Lochkov, vzdálené z centra hlavního města pouhých 13 kilometrů, nabídnou 73 bytových jednotek v zeleni a klidu. Jsou určeny všem, kteří požadují komfort ve vysokém standardu za rozumnou cenu, a přitom touží po netypickém bydlení s osobitou atmosférou.

Citlivou přestavbou zchátralého pivovaru vznikne v městské části Praha 5 v Lochkově 73 originálně řešených bytů. Celý areál se skládá ze čtyř budov obklopených zelení, které nabídnou byty o výměře od 30 m2 do 125 m2 v dispozicích 1+kk až 5+kk a 8 ateliérů. Původní tři budovy budou zrekonstruovány, dvě z nich budou doplněny i novou výstavbou v souladu s tradiční architekturou.Komplex doplní jediná novostavba. "Jednotlivé domy budou směsicí různorodého typu bydlení, ze kterého si vyberou všichni potenciální zájemci. V nabídce jsou ateliéry a menší byty vhodné například pro mladé páry. Větší byty a mezonety ocení především rodiny s dětmi. Některé byty mají charakter loftového bydlení s vysokými stropy a otevřeným prosvětleným prostorem," říká o projektu Sylva Krtilová, Sales & Marketing Manager společnosti Euro Ventures. Některé byty mají terasy a lodžie, vybrané byty v přízemí vlastní předzahrádky. Uspořádáním budov do čtvercového komplexu s vnitřním nádvořím se utvoří přirozeně uzavřený areál, který obyvatelům poskytne soukromí a bezpečí. K dispozici budou sklepní kóje a parkovací stání v podzemním podlaží, do kterého se vjede rovnou u vstupu do areálu. Klid domova tak nenaruší hluk z dopravy.

"Výhodou projektu Lochkov Lofts je také jeho umístění. Městská část Lochkov je klidná, tichá oblast na okraji hlavního města, která umožňuje příjemné bydlení v zeleni. Lokalita je přitom velmi dobře dostupná. Cesta autem či MHD do centra města trvá zhruba 15 minut," dodává Sylva Krtilová. "I samo místo nabídne novým majitelům oceňované výhody: oplocené dětské hřiště přímo pod okny a v těsném sousedství tenisové kurty, fotbalové hřiště, nové fitness centrum a restauraci." Architektonický koncept pochází z dílny renomovaného italského architekta a restaurátora Alberta Di Stefana, který je současně ředitelem druhé developerské společnosti ITAKA.

V České republice působí již 15 let a soustředí se zde na renovace historických kulturních a průmyslových objektů. Má za sebou několik úspěšných realizací: například přestavbu secesního nuselského mlýna na loftové byty či renovaci secesní vily Helena - národní památky na Praze 5. Jeho ohleduplný přístup k rekonstrukci historických objektů s důrazem na zachování původních prvků a osobité atmosféry se promítá i do projektu Lochkov Lofts.

"Naším cílem je co nejvíce zachovat originální architektonické prvky v souladu s moderní architekturou. Maximálně respektujeme dobový charakter. Proto pivovarské věže s cihlovými komíny, dominantu objektu i lokality, citlivě zrenovujeme a stanou se srdcem celého projektu. Chceme budoucím obyvatelům Lochkov Lofts nabídnout pohodlné bydlení jen kousek od centra metropole, ale s puncem originality a výjimečnosti," vysvětluje architekt Alberto Di Stefano. Exkluzivita projektu je dána nejen jeho atypičností a architektonickým řešením, ale také důrazem na vysokou kvalitu použitých materiálů a vybavení interiéru. V ceně bytů jsou zahrnuty i kuchyňské linky vybavené veškerými spotřebiči.

Projekt Lochkov Lofts beze zbytku naplňuje obsah slov - originální a kvalitní bydlení za přijatelnou cenu. Projekt má nyní vydáno stavební povolení; nabytí jeho právní moci se očekává v nejbližších dnech. Zahájení výstavby je plánováno na jaro příštího roku, byty by měly být dokončeny ke konci roku 2011. Prodej bytů byl již spuštěn a zajišťuje jej realitní kancelář Professionals.