SUPERSTUDIO DESIGNBLOKU SE VRACÍ DO HOLEŠOVICKÉHO PIVOVARU

Originální loftové byty ve zrekonstruovaném holešovickém pivovaru přivítají návštěvníky letošní přehlídky designu. V jejich působivých prostorách vznikne jedno z hlavních center doprovodného programu jedenáctého ročníku Designbloku, který se v Praze koná ve dnech 6. až 11. října. Superstudio A7 Holešovický pivovar se tak po šesti letech vrací do areálu, kde se nacházelo historicky vůbec první Superstudio Designbloku. Návštěvníci se mohou těšit nejen na rozsáhlý program, ale i vstup do architektonicky zajímavých míst, kam by se běžně nedostali.

V Superstudiu A7 Holešovický pivovar upoutá například projekt největší zahraniční hvězdy letošního Designbloku, holandského studia Makkink&Bey, proslulého zejména originální designérskou prací v nábytku i osvětlení. V Praze představí kolekci kabinetů, které slouží jako pracovní řemeslné buňky. K vidění ale budou i výsledky jejich workshopu na Vysoké škole umělecko-průmyslové ve spolupráci s českou sklárnou Vitrum. Kromě toho nabídne budova renovované pivovarské spilky ve svých dvanácti loftových bytech a retailových prostorech instalace dalších prestižních značek jako například Preciosa, Corian by Dupot, Eco design nebo českých studií Piršč Porcelain, Koncern či Whitefruits. Nebudou chybět ani výstavy a galerijní projekty představující zahraniční design, konkrétně berlínský, litevský a švédský, nebo prodejní expozice s možností koupě výrobků přímo od módních návrhářů, jako jsou Liběna Rochová, Klára Nademlýnská, Iška Fišárková nebo značky Quicksilver a Simple Concept Store.

"Rádi jsme pro tento tuzemský svátek užitého umění poskytli právě naše prostory. Industriální ráz historické budovy a nových loftových bytů velmi dobře konvenuje s prezentovaným užitým uměním," vysvětluje Renáta Kodadová, Business Development Director developerské společnosti ING Real Estate Development, která rekonstrukci celého holešovického pivovaru realizovala. "Příznivci hezkého a zajímavého designu se tak u nás seznámí i s kvalitní architekturou a netradičními loftovými byty od renomovaného architektonického studia CMC architects. A dobrá architektura a design k sobě bezesporu patří."

Superstudio s doprovodným programem bylo poprvé představeno v roce 2003 na pátém ročníku Designbloku právě v holešovickém pivovaru. Speciální instalace a prezentace zde měli například Olgoj Chorchoj, Monika Drápalová, studio Koncern nebo Werner Aisslinger. V té době však ještě nebyla budova pivovarské spilky rekonstruována a Superstudio se nacházelo ve čtyřech zpřístupněných sálech v bývalé sládkově vile. Tento rok však mají designéři a návštěvníci k dispozici mnohem větší prostory a možnost exkluzivně nahlédnout do nových originálních loftových bytů.

Letošní Designblok se uskuteční ve dnech 6. až 11. října. Superstudio A7 Holešovický pivovar bude mít otevřeno každý den v době od 10 do 21 hodin. Zakoupená vstupenka umožní svému vlastníkovi opakovaný vstup. Všední dny slouží především výstavám a prezentacím, o víkendu bude možné v rámci Design Marketu nakupovat za speciální ceny novinky přímo od designérů.