Developerská společnost CODECO zve k návštěvě vzorového bytu v projektu KOLOVRÁTEK, který se nachází v městské části Kolovraty v Praze 10. Tři nízkopodlažní domy se sedlovou střechou citlivě navazují na stávající rezidenční výstavbu Kolovrat a poskytnou příjemné rodinné bydlení v klidné lokalitě na dosah přírody.

"Od října tohoto roku je možné si osobně prohlédnout dokončený vzorový byt a na vlastní oči se seznámit s nabízenými standardy. Byt 3+kk s komorou a s předzahrádkou je zařízen atypickou kuchyňskou linkou se spotřebiči Miele a dalším bytovým nábytkem od České interiérové společnosti, která klientům nabízí zajímavou slevu na vybavení. Postupně bude možné navštívit i ostatní byty, na jejichž dokončení generální dodavatel ČKD Praha DIZ intenzivně pracuje. Celý projekt chceme završit koncem letošního roku," uvádí Martin Jan, obchodní ředitel společnosti CODECO.

"Při projektování jsme kromě vysokých požadavků na funkčnost dispozic kladli důraz i na budoucí úspory nákladů na energie. Výsledkem je, že při hodnocení celkové tepelně-izolační schopnosti, především u fasády, oken, dveří, střechy a podlahy, získal projekt KOLOVRÁTEK energetický štítek obálky budovy typu B. Jedná se tedy o úspornou budovu," upřesňuje Jan.

Projekt KOLOVRÁTEK zahrnuje výstavbu 43 bytových jednotek ve velikostech 1+kk až 4+kk, z nichž několik je mezonetových. Dispozice bytů jsou řešeny především s důrazem na funkční využití prostoru a dostatek úložných prostor; dodržuje se členění na společenskou a na soukromou zónu. Každý byt má minimálně jeden balkon, některé disponují prostornými zahrádkami o výměře až 200 m2. Většina bytů má komoru a větší byty dvě koupelny. Při výstavbě se počítá s využitím tradičních stavebních materiálů jako jsou například zděné příčky či dřevěná EURO okna.

V nabídce je též nebytový prostor o velikosti 101 m2 v přízemí, který může být využit třeba jako prodejna se vzorkovnou, kancelář, lékařská či veterinární ordinace. Parkování bude zajištěno částečně v podzemí jednoho z domů a částečně na venkovním parkovišti. Ke každému bytu patří minimálně jedno parkovací stání.