Nábytek z umělého ratanu

Ratanový nábytek – kvalitní i vizuálně zajímavý

Umělý ratan patří mezi materiály, které jsou stále častěji využívány pro výrobu nábytku. Ač je mnohdy deklarován jako ideální pro zahradní nábytek, zde se jeho uplatnění v žádném případě nevyčerpává.

Ratanový nábytek je v posledních letech velmi žádaný. Ptáte se proč? Důvodů tohoto zájmu existuje hned několik. Uživatele oslovují především perfektní vlastnosti, a to v prvé řadě pevnost a stabilita či odolnost vůči vlivům počasí. Právě proto je často využíván na zahradách. Prohlédnete-li si ovšem nábytek z umělého ratanu, s největší pravděpodobností také uznáte, že díky svému zajímavému designu se zároveň může stát dominantou interiéru.

Sedací a jídelní soupravy z ratanu, případně konferenční stolky či květináče v různých odstínech mohou výrazně proměnit vzhled každé domácnosti. Začínající podzim tedy není žádnou překážkou pro to, abyste si o ratanovém nábytku neuvažovali. Ač se totiž jednotlivé výrobky mohou zdát dražší, díky jejich kvalitě se rozhodně nemůže stát, že dojde k jejich brzkému poškození. K tomu je ovšem potřeba dopomoci dostatečnou péčí…

Jak správně pečovat o umělý ratan?

Nemusíte se obávat, že by nábytek z umělého ratanu vyžadoval přehnanou pozornost. Právě naopak! Jeho údržba je totiž velice snadná. V podstatě stačí, budete-li jednou za čas používat obyčejnou prachovku, případně využijete menší množství saponátu či vody a měkkou houbičku. Jedenkrát až třikrát za rok přitom doporučujeme ratanový nábytek naolejovat. Mnoho dalších tipů v každém případě naleznete na Teak-shop.cz, kde si jej můžete rovnou objednat.