Nábytek

Správné rozměry sedací soupravy

Obývací pokoj patří k místnostem, ve kterých většina z nás tráví spoustu času. Jeho vybavení tedy musí být naprosto perfektní. Záleží přitom zejména na sedací soupravě!

Samozřejmě že sedací souprava může být krásná, kvalitní a pohodlná, pokud se ovšem na zamýšlené místo nevejde, nebude to tak úplně ono. Záleží ovšem rovněž na její výšce. Obecně platí, že pro sezení jsou vhodné vyšší sedačky s tvrdším čalouněním, k odpočinku jsou zase lepší sedačky nižší, které mají zároveň měkčí čalounění. I když si ovšem pořídíte skutečně špičkovou sedací soupravu, neměli byste ji dlouhodobě používat ke spánku, neboť k tomu není primárně určena.

Materiál sedačky je rovněž zásadní

V současné době si je možné koupit sedačku z různých materiálů, což se promítá i do pořizovacích cen. Co se týče konstrukce, levněji vycházejí materiály jako dřevo či dřevotříska, dražší, ale také stabilnější pak bývají kovové konstrukce. A potah? Mezi nejoblíbenější pochopitelně patří výrobky z kůže, které zaujmou již na první pohled – viz přehled kožených sedacích souprav. To ale neznamená, že další materiály musejí být nutně druhořadé.

Celkový vzhled a pořizovací ceny

Oba tyto aspekty jsme již nastínili výše. Proto pouze ve zkratce uveďme, že by sedačka měla dokonale ladit se zbytkem obývacího pokoje, tedy i s vaším estetickým cítěním. Při nákupu nové sedací soupravy samozřejmě můžete také ušetřit, zvláště pokud využijete služeb některého z internetových obchodů. E-shop Nabytek-helcel.cz kupříkladu nabízí pestrý sortiment sedaček a dalšího nábytku (nejen) do obývacího pokoje za zajímavé ceny!