Nový nízkoenergetický projekt Krásné Počernice vstupuje na rezidenční trh

Developerská společnost Konhefr získala pro svůj nový nízkoenergetický projekt Krásné Počernice pravomocné územní rozhodnutí. Realitní společnost České spořitelny, exkluzivní prodejce tohoto projektu, zahájila prodej 43 bytů a jednoho rodinného domu, které vyrostou v jižní části Horních Počernic v Praze 20. Projekt Krásné Počernice s několika atraktivními byty v zemi přímo navazuje na obytný soubor Horní Počernice V Lukách, jenž byl společností Konhefr úspěšně dokončen v roce 2008 a získal prestižní ocenění "Stavba roku 2008".

Stejně jako jeho předchůdce nabízí projekt Krásné Počernice kvalitní a komfortní bydlení s důrazem na nízké provozní náklady. Proto byl developerem a architektonickým ateliérem Hlaváček & Partner koncipován jako nízkoenergetický, díky čemuž budoucím majitelům přinese značné úspory v rozpočtu domácnosti při úhradách plateb za energie a vytápění. Všechny budovy v projektu Krásné Počernice splňují ta nejpřísnější kritéria a získávají tak Průkaz energetické náročnosti budovy typu A, což je nejlepší možné hodnocení. Každý z domů bude vybaven tepelným čerpadlem, které společně s rekuperací vzduchu sníží provozní náklady na řád stokorun. V rámci projektu budou postaveny 3 bytové domy s celkem 43 bytovými jednotkami o dispozicích 1+kk až 4+kk a o velikosti 33 m2 až 125 m2. K většině bytů patří terasa či předzahrádka. Soubor doplňuje jeden solitérní dvoupodlažní rodinný dům 5+kk. Vydání stavebního povolení developer očekává v září, následně bude zahájena výstavba.

"Tří až čtyřpodlažní bytové domy nabídnou kromě standardních bytů a dvou nebytových prostor také 11 atraktivních bytů v zemi," říká Miloš Červenka, obchodní ředitel Realitní společnosti České spořitelny. "Tyto podzemní byty s dostatečným přístupem denního světla poskytují díky zapuštění do terénu a vzhledem k ozelenění střechy dokonalou tepelnou izolaci. Kvalitu a oblíbenost nízkoenergetické výstavby dokazuje vyprodanost předchozích etap, na něž Krásné Počernice navazují. Věříme proto, že si i tento výjimečný projekt brzy najde své kupce," dodává Miloš Červenka.

Horní Počernice se nacházejí na východním okraji Prahy v městské části Prahy 20 a kombinují klidné bydlení v blízkosti přírody s komfortem velkého města. Lokalita nabízí perfektní spojení do centra metropole - vlakem za 20 minut až na Masarykovo nádraží. Nedaleký Černý Most s nákupním a relaxačním centrem a konečnou stanicí metra "B" je snadno dostupný autem i MHD. Projekt Krásné Počernice je obklopen zelení. Blízký Klánovický les a Xaverovský háj jsou ideální na procházky a sport. Zdejší cyklostezka je vhodná nejen pro cyklisty ale také pro in-line bruslaře. Horní Počernice poskytují veškerou infrastrukturu - poštu, banky, obchody, mateřské i základní školy a dokonce gymnázium a střední odbornou školu.