Máte na zahradě bazén? Pak určitě každé léto řešíte ty stejné problémy – voda v bazénu vám přes noc zezelená nebo zakalí a vy nevíte, co s tím. Poradíme vám snadné postupy, jak dát řasám i nečistotám na frak!

Zbavte se nepříjemných řas

Když se v bazénu zabydlí řasy, poznáte to podle kluzkého a mazlavého dna a zapáchající vody, která má nahnědlou či nažloutlou barvu.

Koupání si ale řasami nemusíte kazit, stačí si vzít na pomoc účinný odstraňovač řas. Ten je zahubí a následně se část mrtvých řas zachytí na filtru. Na mrtvé řasy, se kterými si neporadí filtrace, použijte vločkovač. Ten způsobí shluknutí drobných nečistot do větších vloček, které filtrace zachytí.

Tip: Při vysokých teplotách a častém využívání bazénu je třeba tvorbě řas předcházet. Můžete použít preventivní opatření a s šokovou terapií odstranit všechny nečistoty organického původu. Pokud používáte bazénovou chemii bez chlóru, použijte tomu odpovídající přípravek – např. OXI šok. Kompletní sadu chemie do malého bazénu pořídíte třeba na probazen.com.

pece-o-bazen-neni-zadna-veda

Aby byla voda v bazénu křišťálově průzračná

Čas od času se voda v bazénu zakalí. Aby byla voda zase čistá jako ze studánky, musíte zjistit, co zákal vody způsobuje. Příčina může být buď v příliš vysokém pH, nebo ve výskytu jemných mechanických či organických nečistotách.

Vezměte si na pomoc tester pH a chloru:

Pokud naměříte hodnotu pH vyšší či nižší, použijte přípravek na úpravu pH.

Pokud bude pH v pořádku, použijte vločkovač. Ten způsobí shluknutí malých částeček do vloček, které se snadno zachytí na filtru.

Zelená voda patří do brčálů

Vysoké teploty, velké zatížení bazénu, bouřky – to vše mohou být příčiny zezelenání vody v bazénu. Co s tím?

Vždy nejprve zkontrolujte pH. Pokud se odchyluje od optimální hodnoty (7,0 – 7,4), použijte přípravek na úpravu pH.

Použijte přípravek pro šokovou dezinfekci vody jako preventivní opatření. Ten zahubí řasy a bakterie, které mohou způsobovat zbarvení.

Zapněte filtraci, a pokud je voda zakalená, použijte navíc vločkovač, díky kterému drobné nečistoty snadněji zachytíte.