Pro Prahu se veletrh Expo Real stává vedle jarního veletrhu MIPIM v Cannes tradičním fórem pro prezentaci. Tou chce potvrdit, že zaujímá na konkurenčním trhu evropských metropolí významné místo. Hlavní město bude mít svůj vlastní stánek o ploše 96 m2 v hale C 3 již pošesté v řadě za sebou. Na stánku Prahy se jako spoluvystavovatelé představí také významné společnosti, působící na pražském realitním trhu: Hochtief Development Czech Republic, Metrostav Development a Unibail-Rodamco. K příjemné atmosféře pražského stánku přispějí jako každoročně Pivovary Staropramen. V rámci doprovodného programu se na pražském stánku v úterý 7. října od 14 hodin uskuteční i tradiční akce pod záštitou pražského primátora Pavla Béma "Meeting Prague" setkání zástupců hlavního města Prahy s významnými společnostmi a partnery.

Mottem pražské prezentace je "Praha město pro život, příležitost pro podnikání". Samotné hlavní město poskytne na veletrhu zájemcům aktualizovaný územní plán, který byl od svého schválení modifikován několika vlnami změn, z nichž nejzávažnější byla změna Z 1000/00 Revize územního plánu z roku 2006. Bylo tak zaznamenáno zakreslení všech předcházejících změn územního plánu, formální upřesnění a zjednodušení územního plánu bez koncepčních změn. V současné době probíhají práce na konceptu nového územního plánu. Územní plán klade i nadále důraz na polycentrické uspořádání hlavního města s vytvářením tzv. alternativních městských center, díky čemuž dojde k odlehčení historického městského jádra. Usiluje o rovnováhu mezi výstavbou a přírodním prostředím, ochranu a rozšiřování zeleně, kultivaci veřejných prostor a vytváření podmínek pro velká rozvojová území na ambiciózní developerské projekty. V tomto smyslu se na šesti plasmatických obrazovkách bude odvíjet i pražská prezentace na stánku. Vedle ní se návštěvníci budou moci seznámit i s projekty spoluvystavovatelů: Hochtief Development Czech Republic představí dva administrativní komplexy v Praze 4 - Trianon a Kavčí Hory Office Park, v jehož blízkosti bude realizován také obytný soubor Kavčí Hory Residential Park. Společnost Unibail-Rodamco představí své projekty obchodních center, a to především Arkády Pankrác, které otevřou nedlouho po veletrhu Expo Real, a rozšíření Centra Černý Most, historicky vůbec prvního obchodního centra v Praze. Metrostav Development přijede na Expo Real prezentovat zajímavé rezidenční projekty: připravovanou Rezidenční čtvrť na Vackově v Praze 3 a již dokončený Obytný soubor Na Krutci, originální bydlení u Tiché Šárky v Praze 6.

Veletrh komerčních nemovitostí Expo Real se zaměřuje na networking při realizaci mezinárodních a mezioborových projektů, investice a financování. Účastňují se jej města a celé regiony, banky, investiční fondy, developeři, stavební firmy, architekti, projektanti i poradenské společnosti. Koná se tradičně v říjnu v areálu Nového výstaviště Mnichov a oslovuje stále více vystavovatelů a návštěvníků. Loňský ročník zaznamenal 11procentní nárůst ve srovnání s předešlým rokem: do Mnichova přijelo 23.800 návštěvníků a více než 1.800 vystavujících společností ze 43 zemí. Letos se na ploše více než 75.000 m2 v 7 výstavních halách představí na 2.000 vystavovatelů z 50 zemí. Značný zájem o prezentaci na Expo Realu každoročně projevují účastníci ze střední a východní Evropy. Přestože vystavovatelé z evropských zemí stále převažují, stoupá i počet účastníků z jiných částí světa, zejména ze Severní Ameriky či Asie. Také Česká republika každoročně posiluje svou účast: řada měst a krajů bude mít své vlastní stánky (vedle Prahy například města Ostrava, Děčín, Hradec Králové, Zlín, Jihočeský či Moravskoslezský kraj), na nichž často spoluvystavují prestižní developerské společnosti. Ty tak ilustrují nejen kvalitu svých projektů, ale i tuzemského investičního prostředí.