V exkluzivním rezidenčním komplexu Heřmanův Dvůr úspěšně proběhla kolaudace 1. etapy, která zahrnuje 4 třípodlažní řadové rodinné domy se zahrádkou a 3 byty se samostatným vchodem. Dva byty ve spodních patrech jsou mezonety, též s vlastní zahrádkou, a v podkroví nad nimi je umístěn loftový byt. První majitelé se do svých nových domovů mohou začít stěhovat v nejbližší době. Dokončení druhé etapy projektu, bytového domu se 4 byty a 1 ateliérem, je plánováno na únor příštího roku. Heřmanův Dvůr vyrůstá v nádherném prostředí Šáreckého údolí. Magický nádech tomuto projektu dává nejen originalita architektonického řešení, ale i poklidná atmosféra venkova a sama historie, která je na místě bývalé usedlosti ze 17. století zřetelně patrná. "Heřmanův Dvůr zachovává tvář venkovského sídla, ale zároveň nabízí funkční řešení bydlení třetího tisíciletí. Tato kombinace jedinečného bydlení v klidu, zeleni a soukromí, a současně nedaleko centra s veškerou občanskou infrastrukturou se v dnešní Praze již jen velmi těžko hledá. Oceňují ji jak rodiny s dětmi, tak individualisté vyhledávající kvalitní bydlení," uvádí Ondrej Sedláček, generální ředitel developerské společnosti MOD-INVEST.

Architektonický styl tvoří lehké, liniově čisté prvky a materiály spojující objekt s přírodou. Vnitřní vybavení domů a bytů představuje nadčasový elegantní design a precizní řemeslné vypracování. Noví obyvatelé jistě ocení kvalitní materiály, které jsou nabízeny již ve standardu " dřevěná eurookna a balkónové dveře, dřevěné vnitřní i vstupní dveře v moderním designu, dřevěné podlahy Magnum dub, mrazuvzdorné venkovní dlažby, dlažby a obklady italské výroby Impronta Italgraniti a Iris v kvalitním designu a mnoho dalších. Osobitě řešené interiéry dávají pocit jedinečnosti i útulnosti, a přitom odpovídají veškerým požadavkům moderního člověka. Okna francouzského typu, štukované stropy, zajímavé průhledy, prosklené vchody do zimní zahrady či tělocvičny, zahradní terasy" to je jen několik málo dalších prvků, které dokládají atraktivitu bydlení v Heřmanově Dvoře.

Bytový projekt Heřmanův Dvůr je situován v těsném sousedství lesoparku a nedaleko přírodní rezervace Tichá Šárka. Sestává celkem ze tří objektů s 11 obytnými jednotkami a 1 ateliérem. Půdorys projektu tvoří nepravidelný trojúhelník se středovým nádvořím se zelení. Dominantním prvkem zůstává původní brána historického statku a unikátní odborně restaurované sluneční hodiny. Celý areál je uzavřen a poskytuje tak obyvatelům příjemný privátní prostor, kde mohou užívat klidu a bezpečí. Kromě ateliéru připadá na každou obytnou jednotku 2 parkovací stání, která jsou zřízena v krajních částech areálu.