V areálu holešovického pivovaru se 27. března otevírá nová solná jeskyně. Ta vznikla v jedné z 15 nebytových prostor v přízemí původní pivovarské spilky, která je nyní zrenovována pro loftové bydlení. Nejen obyvatelé přilehlých loftových bytů, ale i lidé žijící a pracující v blízkém okolí tak budou mít relaxaci a odpočinek v jedné z největších solných jeskyní u nás na dosah ruky.

Jeskyně Mineral se s plochou 140 m2 řadí mezi největší solné jeskyně v České republice. Návštěvníkům slibuje odpočinek v originálním prostředí s krápníky, jezírky a vodopádem. Vznikla v jedné z nebytových jednotek, kterou zájemce koupil od developera projektu ING Real Estate Development. Majitel solné jeskyně Mineral Vladimír Nemčok k výběru vhodných prostor říká: "Rekonstrukci areálu bývalého pivovaru jsem pečlivě sledoval, byl jsem z ní nadšen a proto jsem velmi uvítal možnost vytvořit solnou jeskyni v této krásně zrekonstruované stavbě a ve čtvrti, kterou mám rád. Nebytové prostory jsou stejně jako bytová část řešeny netradičně a zajímavě, s klenutými stropy. Tyto klenby se pro naši solnou jeskyni perfektně hodí."

Do solné jeskyně může každý, od malých dětí až po seniory. Podle odborníků je jedna hodina pobytu v solné jeskyni s obsahem soli z Mrtvého moře srovnatelná s dvou až třídenním pobytem u moře. Relaxační kúra probíhá na polohovacích lehátkách, při hudbě a osvětlení, které napomáhá k celkovému uvolnění.

V přízemí zrenovované budovy se nachází celkem 9 obchodních jednotek o průměrné výměře 140 m2. Přes chodbu k nim přiléhá 6 prostor o výměře cca 137 m2, které lze využít například jako skladové zázemí pro obchodní plochy. Nebytové prostory jsou určeny primárně k prodeji. Řešeny jsou stejně originálně jako bytová část. "Stropy jsou klenuté a celý prostor trochu připomíná vinné sklípky, ovšem s přístupem denního světla. Vstupy a prosklené výlohy vedou na nádvoří s vodní fontánou. Malé obchůdky či drobné provozovny tu zajisté pomohou dotvořit živoucí městské centrum. Momentálně jednáme s několika vážnými zájemci o koupi dalších nebytových prostor. V komplexu již navíc sídlí supermarket a drogerie, takže obyvatelé areálu mají obchody v těsném sousedství," uvádí Pavel Ebr, Letting Manager ze společnosti ING Real Estate Development.

Komplex A7 Holešovický pivovar je součástí multifunkčního městského centra. Rozprostírá se mezi ulicemi U Průhonu, Komunardů, U Uranie a Na Maninách, na pozemcích bývalého Prvního pražského měšťanského pivovaru. Byly zde postaveny moderní domy se 115 bytovými jednotkami a zrekonstruován objekt pivovarské spilky se 40, většinou loftovými byty industriálního charakteru. Úspěšnou rekonstrukci realizovala společnost ING Real Estate Development v rozmezí let 2006 až 2009. Projekt byl navržen renomovanou architektonickou kanceláří CMC architects. Projekt A7 Holešovický pivovar loni v listopadu zvítězil v nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů v prestižní soutěži "Nejlepší z realit - Best of Realty 2009". Ocenění pak potvrdil dalším úspěchem, a to vítězstvím v 9. ročníku soutěže CIJ Awards v kategorii "Nejlepší rezidenční projekt roku 2009".