Premiéru se samostatnými expozicemi budou mít Středočeský a Jihomoravský kraj

16. března se ve francouzském Cannes znovu otevřou brány Festivalového paláce, aby se na 21. ročníku renomovaného veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM 2010 představili nejvýznamnější evropští a světoví investoři, developeři, banky a finanční instituce, města i celé regiony, realitní makléři a další profesionálové působící na trhu realit. V loňském 20. ročníku se i přes finanční krizi, ovlivňující celosvětový realitní trh, prezentovalo na 20.250 m2 výstavní plochy přes 17.500 účastníků ze 79 zemí. Na veletrhu proto ani letos nechybí Česká republika. Zahraničním investorům se na vlastních stáncích představí Praha, Brno i Ostrava, jež se v konkurenci evropských měst od Paříže až po Londýn chtějí představit jako stále atraktivní lokality pro uskutečňování investičních záměrů. Premiéru se samostatnými expozicemi zažijí letos Středočeský a Jihomoravský kraj, které se dosud zúčastňovaly pouze veletrhu Expo Real v Mnichově. Osobní přítomnost hejtmanů, primátorů, jejich náměstků i městských radních je důkazem toho, jak velkou roli česká města a regiony prezentaci na veletrhu přikládají. České stánky se nacházejí v těsném sousedství v prestižní úrovni 01 Festivalového paláce. Díky tomuto synergickému umístění mají investoři opět příležitost udělat si ucelený obrázek o stavu tuzemského realitního trhu. Veletrh se tradičně stává fórem pro prezentaci významných nadnárodních investorů a developerů, jejichž spoluvystavování na stáncích českých měst a regionů potvrzuje kvalitu zdejšího investičního prostředí; mezi nimi lze uvést např. HOCHTIEF Development, Unibail-Rodamco, CTP, Multi Development či RPG Real Estate.

Vzhledem k tomu, že MIPIM vždy bývá indikátorem globálních trendů ekonomického a realitního trhu, bude jedním z hlavních diskutovaných témat veletrhu dlouhodobě udržitelný rozvoj. Na ten se soustředí i summit primátorů světových měst ve středu 17. března: v rámci tématu urbanistických strategií a budování městské infrastruktury, které jsou klíčem k udržitelnému rozvoji, se má diskutovat mimo jiné o sociální infrastruktuře, mobilitě, zeleni i výstavbě inteligentních budov.

Hlavní město Praha

Praha bude mít na veletrhu svůj vlastní stánek o ploše více než 100 m2 již popatnácté v řadě za sebou. Prezentace hlavního města se soustředí na nový územní plán, kdy záměrem je vytvořit atraktivní město 21. století, kde se jeho obyvatelům dobře žije. Občané Prahy