Trianon je dalším v řadě úspěšně dokončených kancelářských projektů společnosti HOCHTIEF Development Czech Republic, s.r.o. Stavět se začal na nároží ulic Vyskočilovy a Budějovické v Praze 4 před dvěma lety.

Kanceláře o celkové rozloze 18 500 m2 jsou již z 97 % pronajaty. Téměř 2/3, konkrétně 12 500 m2, si pronajala ČESKÁ SPOŘITELNA, která má v přízemí objektu pobočku pro své klienty. Mezi další nájemce patří POJIŠŤOVNA ČESKÉ SPOŘITELNY - VIENNA INSURANCE GROUP, TNS AISA a nejnověji ALWIL SOFTWARE, úspěšný český poskytovatel antivirových programů. Příjemné prostředí, vynikající kuchyni a skvělé pivo nabídne v nejbližších týdnech v přízemí objektu restaurant KOLKOVNA BUDĚJOVICKÁ.

?Dokončení Trianonu pro nás představuje završení několikaletého úsilí, které vyústilo v téměř 100procentní pronájem ke dni dokončení budovy. Tento výsledek potvrzuje kvalitu práce týmu naší společnosti a partnerů, kteří s námi na projektu spolupracovali?, uvedl jednatel společnosti HOCHTIEF Development Czech Republic, Peter Noack.

Architektem nové dominanty u stanice metra Budějovická je renomovaná pražská architektonická kancelář Pata & Frydecký architekti. Investorem a zároveň majitelem Trianonu je investiční nemovitostní fond Union Investment Real Estate AG. HOCHTIEF je jedním z předních mezinárodních poskytovatelů služeb ve stavebnictví. Společnost, která zaměstnává více než 64 000 zaměstnanců a ve finančním roce 2008 dosáhla úrovně prodejů v hodnotě 19.1 miliardy EUR, působí na všech hlavních světových trzích. Skupinou nabízené služby v oblasti projektování, výstavby, služeb, koncesí a provozu, zahrnují celý životní cyklus projektů výstavby infrastruktury, nemovitostí a příslušenství. V USA, největším stavebním trhu na světě, je HOCHTIEF prostřednictvím své pobočky Turner a společnosti Flatiron číslem 1 mezi nejdůležitějšími hráči na poli výstavby dopravní infrastruktury. Se svojí pobočkou Leighton (HOCHTIEF vlastní asi 55% podíl) je skupina vedoucím hráčem na trhu v Austrálii. Další informace jsou k dispozici na www.hochtief.com/press.

HOCHTIEF Projektentwicklung projektuje, realizuje a prodává stavební projekty v Německu i v zahraničí od roku 1991. Společnost se zaměřuje na kancelářské objekty, hotely a stavby pro zvláštní účely v centrálních městských lokalitách a oblastech se snadným přístupem do městských center. V těchto segmentech je považována za předního německého developera pro městská centra. Novými segmenty na trhu jsou maloobchodní provozovny, distribuční střediska a zařízení pro pečovatelské služby. Dalším ohniskem zájmu je rozvoj městských čtvrtí. Společnost si vždy klade za cíl prodat vystavěné objekty konečnému investorovi co možná nerychleji. Nesnaží se budovat žádné vlastní investiční objekty. Další informace jsou k dispozici na www.hochtief-projectdevelopment.com.

HOCHTIEF Development Czech Republic (dříve HTP ČR) působí v České republice od roku 1997. Tato pobočka, která je vlastněná společností HOCHTIEF Projektentwicklung, se specializuje na realizaci a marketing vysoce kvalitních kancelářských komerčních objektů stavěných podle západoevropských standardů. V současnosti se společnost věnuje také tržním segmentům rezidenčních nemovitostí. Další informace naleznete na www.hochtief-development.cz.

Více informací naleznete zde.