Plánovaný soubor šesti moderních kancelářských budov, známý pod dosavadním pracovním názvem Administrativní Centrum Letňany, dostal nové jméno OFFICE ISLANDS. Nový název vychází z celkového konceptu projektu, kdy každá z budov bude reprezentovat jeden ostrov a společně pak vytvoří kancelářský celek, který bude velmi dobře dopravně dostupný a zároveň nabídne klidné a inspirativní prostředí pro nájemce.

Počáteční písmena šesti zvolených názvů ostrovů tvoří slovo "ISLAND". Jednotlivé ostrovy (Ithaka, Svalbard, Luzon, Andros, Niau a Dalma) reprezentují různorodá podnebí - od studeného, přes mírné, subtropické, až po tropické. Ostrovy, které daly budovám svá jména, se nacházejí na různých kontinentech a byly zvoleny tak, aby architekti mohli při přípravě designu pracovat s tématem či příběhem, který díky ztvárnění v rámci atrií budov a částečně i interiérů dodá na specifičnosti každé jednotlivé budově.

"Chtěli jsme náš nový kancelářský projekt pojmout originálním způsobem a docílit spojení mezi vysoce kvalitním administrativním centrem a příjemným a osobitým prostředím pro nájemce. Office Islands vnímáme jako jednu z budoucích dominant Letňan," uvedl jednatel společnosti HOCHTIEF Development Czech Republic Peter Noack.

Komplex Office Islands nabídne v rámci šesti administrativních budov zhruba 68 000 m2 moderních kancelářských ploch. Bude se nacházet přímo u stanice metra Letňany, která je významným dopravním uzlem severovýchodní části Prahy, a nedaleko plánovaného vnějšího pražského okruhu, což v budoucnu zajistí perfektní dopravní dostupnost nejen do centra města. Zahájení výstavby je naplánováno na 3. čtvrtletí letošního roku, dokončení všech etap pak na 2. čtvrtletí roku 2014.